A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

INSTALACJA POMP CIEPŁA

2017/02/27 11:52

Instalacja pomp ciepła – rozwiązanie dla oszczędnych

Ogrzewanie domu generuje dość wysokie koszty, ale bez wątpienia zdrowie i komfort mieszkańców to priorytet. W związku z tym każdy właściciel domu robi wszystko, by system ogrzewania był sprawny i działał bezawaryjnie. Najlepiej jest jednak wtedy, gdy oprócz tego działa także możliwie jak najoszczędniej. Poszukiwanie ekonomicznych rozwiązań bardzo często kończy się instalacją pomp ciepła jako źródła ciepła w domach.


Pompa ciepła równa się oszczędność

Instalacja pomp ciepła zwykle jest decyzją, która zapada z myślą o tym, by zminimalizować koszty ogrzewania budynku. Sposób działania tego urządzenia, a także możliwość regulacji ustawień i dostosowywania trybu pracy do potrzeb domowników sprawia, że rzeczywiście da się w ten sposób oszczędzić.

Urządzenia grzewcze tego typu mają za zadanie zarówno ogrzewanie wnętrza budynku, jak i podgrzewanie wody użytkowej. Można dostosować ich pracę w zależności od tego, jakie ilości wody zużywane są w domu oraz jakie są zwyczaje i potrzeby domowników. Przykładem jest chociażby możliwość ustawienia godziny włączania i wyłączania grzania. Jeśli mieszkańcy znajdują się poza domem w godzinach przedpołudniowych, urządzenie może być w tym czasie wyłączone, po czym włączać się automatycznie np. o godzinie 13, by zdążyć nagrzać dom do powrotu domowników.


Ekonomicznie i ekologicznie dzięki pompom ciepła

Pompy ciepła wykorzystują energię cieplną z naturalnych źródeł – ziemi, powietrza, wód gruntowych. Jest to więc rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale także ekologiczne, które powinny wziąć pod uwagę osoby chcące oszczędzać energię oraz chronić środowisko naturalne.


Dobór i instalacja pompy ciepła

Ważne jest, by odpowiednio dobrać rodzaj oraz moc pompy ciepła do powierzchni budynku oraz jego zapotrzebowania na energię cieplną. Urządzenie o zbyt słabej mocy nie zdoła zapewnić odpowiedniej temperatury w jego wnętrzu. Pompa cieplna o zbyt wysokiej mocy z kolei będzie się wiązała z wyższym kosztem zakupu i instalacji, podczas gdy jej moc nie będzie nigdy w pełni wykorzystywana. Ważne jest też właściwe wyznaczenie miejsca instalacji – w odizolowanym od użytkowej części mieszkania pomieszczeniu. Dzięki temu działanie pompy nie będzie przeszkadzało domownikom, łatwiejsza będzie też jej eksploatacja i kontrola działania.


Podsumowując, jeśli chcesz zapewnić swojej rodzinie pełen komfort, szukasz oszczędności i masz na uwadze dobro środowiska – instalacja pompy ciepła to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Dokonaj trafnej inwestycji i ciesz się nią przez długie lata.