A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Aleksandrów Łódzki

2017/06/21 14:35

Przeraża Cię wysokość kredytu, który musisz zaciągnąć na termomodernizację budynku? A co jeśli okaże się, że kwota ta może być znacznie mniejsza? Obniżenie kosztów wymiany (lub budowy nowego, ekologicznego) systemu grzewczego jest możliwe dzięki dofinansowaniom, z których mogą skorzystać mieszkańcy Aleksandrowa Łódzkiego.


Pompy ciepła to ekologiczne urządzenia grzewcze, które pomagają minimalizować emisję szkodliwych substancji do środowiska, a także zmniejszyć koszty ogrzewania budynków oraz ciepłej wody użytkowej. Bardzo wiele osób decyduje się na ich instalację w swoich budynkach – czy to domach prywatnych, czy różnych publicznych instytucjach.


Koszt takiego przedsięwzięcia jest oczywiście niemały. Zakup pompy ciepła to jedynie jego część. Do tego dochodzą koszty projektowe, instalacyjne, a w przypadku wybudowanych już budynków – koszty remontowe. Dofinansowanie jest w stanie pokryć część z nich, pod warunkiem że zostaną zaliczone do tak zwanych kosztów kwalifikowanych. Dzięki temu za całą inwestycję można ostatecznie zapłacić kilka lub kilkanaście tysięcy złotych mniej.


Dofinansowanie do pomp ciepła udzielane jest w formie częściowej spłaty kredytu, który beneficjent zaciąga na realizację inwestycji termomodernizacyjnej. Warto poznać szczegóły tego programu i skorzystać z tej atrakcyjnej opcji.


Aleksandrów Łódzki – sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła


Program dofinansowań obejmuje także budynki zlokalizowane w Aleksandrowie Łódzkim. Mieszkańcy tego miasta, którzy chcą skorzystać ze środków publicznych przeznaczonych na dotacje, mogą uzyskać wszystkie informacje na ten temat w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. To z tej instytucji uzyskuje się dofinansowanie za pośrednictwem współpracujących z nią banków, które udzielają beneficjentom kredytów.


W uzyskaniu dofinansowania może się też okazać przydatna nasza pomoc. Jesteśmy producentem nowoczesnych pomp ciepła, których instalacja może przynieść duże oszczędności. Doskonale orientujemy się w kwestiach formalnych związanych z dotacjami na cele termomodernizacyjne. Możemy zatem pomóc zarówno w wyborze urządzenia, w jego instalacji eksploatacji, jak i w uzyskaniu dofinansowania w Aleksandrowie Łódzkim.


Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami i zapytaj – chętnie udzielimy Ci wszystkich ważnych informacji.