A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Ciechanów

2017/10/19 15:59

Jednym ze sposobów na zachęcenie właścicieli budynków do dokonania termomodernizacji są różnego rodzaju dofinansowania, które można uzyskać na ten cel. Instalacja nowego systemu grzewczego, docieplenie budynku czy wymiana drzwi lub okien pozwalają na zmniejszenie ilości ciepła wydostającego się z budynku. Jednak każda z tych inwestycji wiąże się w wysokimi kosztami, które ciężko jest pokryć jednorazowo z własnej kieszeni. Programy dofinansowania pozwalają zmniejszyć obciążenie finansowe. Termomodernizacja budynków ma pozytywne skutki nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także ekologicznym, dlatego tak ważne jest, by przeprowadzać ją w starych budynkach. Równie ważne jest to, by inwestować w nowoczesne rozwiązania w nowym budownictwie.


Ciechanów – zdobądź dofinansowanie i kup pompę ciepła w swojej okolicy


Dofinansowania obejmują także mieszkańców Ciechanowa, którzy mogą się ubiegać o nie między innymi w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kwota dofinansowania może pokryć część kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, do których zalicza się między innymi zakup pompy ciepła – fabrycznie nowego urządzenia o ekologicznym i wydajnym działaniu. Warunkiem jest jednak uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Bank, do którego wnioskuje się o przyznanie kredytu, musi mieć z Funduszem podpisaną umowę. Większość formalności załatwiana jest potem już pomiędzy tymi dwoma instytucjami.


Jeśli szukasz rozwiązania grzewczego, które:

  • nie będzie dużym obciążeniem dla Twojej kieszeni – ponieważ działa ekonomicznie i pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania,

  • będzie niezawodnie funkcjonowało przez wiele lat,

  • jest dofinansowywane ze środków publicznych,

  • zapewni komfort cieplny Tobie i wszystkim domownikom/użytkownikom budynku,

to pompy ciepła są strzałem w dziesiątkę!


Co musisz zrobić, aby zakupić pompę z dofinansowaniem? Przede wszystkim zgłoś się do banku, który może udzielić dofinansowanego kredytu. Lista placówek w Ciechanowie i pobliskich miejscowościach jest dostępna na oficjalnej stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W banku uzyskasz wszystkie informacje dotyczące dalszych kroków. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji, Twój wniosek o dofinansowanie zostanie skierowany do Funduszu, a Ty będziesz mógł zostać beneficjentem programu. To naprawdę się opłaca!