A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Głowno

2017/07/19 09:18

Mieszkańcy Głowna, podobnie jak i mieszkańcy innych miast w województwie łódzkim, mogą się zwrócić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi o przyznanie dofinansowania na cele termomodernizacyjne. Termomodernizacja budynków może się odbywać na różne sposoby:

  • wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na fabrycznie nową i bardziej energooszczędną,

  • ocieplenie elewacji budynku, dachu i innych elementów konstrukcyjnych,

  • wymiana źródła ciepła i systemu grzewczego na ekologiczny.


Inwestycje te mogą być wspierane z dotacji, które przysługują właścicielom i użytkownikom wieczystym budynków. Dofinansowanie do pomp ciepła i innych akcesoriów, a także do prac montażowych można uzyskać na zasadzie częściowej spłaty kapitału – to znaczy po otrzymaniu kredytu bankowego na ten cel. Bank, który udziela kredytu, musi mieć podpisaną umowę z Funduszem. Po przyznaniu dofinansowania Fundusz spłaca część kredytu w imieniu beneficjenta, w związku z czym koszty inwestycji znacznie maleją.


Głowno – dlaczego warto postarać się o dofinansowanie do pomp ciepła?


Czy warto starać się o takie dofinansowanie? Oczywiście, że tak. Może ono wynieść nawet 40% kosztów kwalifikowanych, czyli w praktyce nawet kilkanaście tysięcy złotych. To ogromna oszczędność, zwłaszcza przy tak dużej inwestycji jaką jest termomodernizacja budynku.


Procedury nie są zbyt skomplikowane. Aby uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła, wystarczy złożyć wniosek, który za pośrednictwem banku kredytującego po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej kierowany jest do Funduszu. Duża część formalności odbywa się bez udziału beneficjenta – bezpośrednio między lokalnym oddziałem banku a wojewódzkim oddziałem Funduszu.


Więcej informacji na ten temat można uzyskać bezpośrednio w tych instytucjach, a także kontaktując się z nami – producentem pomp ciepła działającym między innymi na terenie województwa wojewódzkiego. Wielu z naszych klientów skorzystało z dofinansowania. Nasze porady i pomoc w tej kwestii mogą się okazać bardzo cenne. Zachęcamy więc do kontaktu wszystkich właścicieli budynków w Głownie, które potrzebują termomodernizacji. Chętnie pomożemy zarówno w wyborze i instalacji pompy ciepła, jak i w uzyskaniu dofinansowania na tę inwestycję. Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi produktami – powietrznymi, wodnymi i gruntowymi pompami ciepła, których dokładne opisy i parametry dostępne są na naszej stronie.