A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Grodzisk Mazowiecki

2018/02/27 17:10

Kwestie finansowe bardzo często ograniczają możliwość dokonania niezbędnych napraw, remontów czy modernizacji w budynku. Niektóre z nich są jednak niezbędne i prędzej czy później ich wykonanie stanie się koniecznością. Do takich prac należy między innymi termomodernizacja budynku. Ogrzewanie domu, który błyskawicznie traci ciepło, wiąże się z bardzo dużymi kosztami, a utrata energii cieplnej jest w praktyce po prostu utratą pieniędzy. Co więcej, stare systemy grzewcze wykorzystujące materiały opałowe takie jak np. węgiel, drewno czy olej, są dodatkowo niekorzystne dla środowiska. Emisja szkodliwych substancji jest bardzo duża, a władze miast coraz częściej starają się przekonać mieszkańców do inwestycji w nowe urządzenia grzewcze.


Oba te problemy skutecznie może rozwiązać pompa ciepła. Kwestie finansowe rozwiązuje dofinansowanie, które można otrzymać na zakup i instalację tego urządzenia. Co więcej, oszczędność płynąca z późniejszego użytkowania pomp w dużym stopniu zwraca inwestycję. Jeśli zaś chodzi o kwestie ekologiczne, pompy ciepła są urządzeniami przyjaznymi środowisku, wykorzystującymi odnawialne źródła energii i nieemitującymi szkodliwych substancji do środowiska.


Uzyskaj dofinansowanie do pompy ciepła w swoim mieście


W jaki sposób mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mogą otrzymać takie dofinansowanie? Procedura jest taka sama jak w innych miastach. Dofinansowania udziela Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po uzyskaniu przez zainteresowanego dotacją właściciela budynku kredytu bankowego na ten cel. Kredyt musi być zaciągnięty w banku współpracującym z Funduszem. Po przyznaniu dotacji jest ona przelewana na konto kredytowe beneficjenta. W ten sposób część kredytu jest spłacana, a właściciel budynku ponosi znacznie niższe koszty inwestycji.


Więcej szczegółów można uzyskać zarówno w Funduszu, jak i w placówkach współpracujących z nim w Grodzisku Mazowieckim banków. Również i nasza firma chętnie udzieli dodatkowych informacji na ten temat przy okazji sprzedaży pompy inwestorowi.


Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Pompy ciepła apic to sprzęty:

  • nowoczesne,

  • funkcjonalne,

  • wydajne,

  • sprawnie działające,

  • objęte gwarancją producenta,

  • dostępne na terenie całej Polski.

Zapraszamy do podjęcia współpracy z naszą firmą i życzymy udanej, satysfakcjonującej inwestycji.