A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Józefów

2018/08/30 14:14

Uważasz, że zakup pompy ciepła i termomodernizacja budynku to zbyt wielki wydatek dla Ciebie? Nic bardziej mylnego! Za chwilę udowodnimy Ci, że stać Cię na taką inwestycję. Jesteś ciekaw naszych argumentów? Czytaj dalej!


Pompy ciepła – oszczędność płynie dwa razy


Dlaczego warto, abyś rozważył zakup pompy ciepła dla swojego budynku? Inwestycje termomodernizacyjne mają sens zarówno z finansowych, jak i ekologicznych przyczyn. Oto najważniejsze powody, dlaczego warto się na nie decydować:

  1. Jeśli stać Cię na płacenie wysokich rachunków za ogrzewanie, z pewnością stać Cię także na pompę ciepła. Kwota, o jaką obniżą się rachunki za ogrzanie budynku będzie Ci stopniowo zwracała koszt tej inwestycji, ponieważ ogrzewanie z użyciem pompy ciepła jest znacznie tańsze niż użytkowanie przestarzałych pieców czy kotłów. Oczywiście w tym kontekście ważna jest termomodernizacja budynku także pod innymi względami – docieplenie, wymiana starych okien na nowe - szczelne, uszczelnienie drzwi i ogólnie ograniczenie utraty ciepła z budynku.

  2. Dostępne dofinansowania znacząco obniżą koszty tej inwestycji. Dofinansowanie do pompy ciepła przysługuje właściwie każdemu właścicielowi budynku. Procedura ubiegania się o taką dotację jest bardzo prosta, a większość formalności załatwiana jest bezpośrednio miedzy bankiem kredytującym przedsięwzięcie a funduszem udzielającym dotacji.

  3. Pompa ciepła wpłynie pozytywnie nie tylko na Twoje finanse, ale także na środowisko naturalne. Choć ochrona środowiska nie przekłada się bezpośrednio na korzyści finansowe, to jednak stan powietrza pośrednio z pewnością wpływa na stan gospodarki, jak również na sposób zarządzania finansami publicznymi. Dlatego warto inwestować w ekologiczne rozwiązania – zyskujemy na nich wszyscy, choć korzyści te być może trudniej jest dostrzec gołym okiem.


Józefów – zdobądź dofinansowanie do pompy ciepła


Chcesz skorzystać z dofinansowania do pomp ciepła, które Ci przysługuje? Chętnie udzielimy Ci na ten temat więcej informacji, kiedy się z nami skontaktujesz. Możesz też wejść na stronę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – tam znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje. Zachęcamy do skorzystania z tej opcji, bo wyniknie z niej wiele korzyści – zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego otoczenia.