A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Kobyłka

2018/08/01 16:10

Mamy pełnię lata, więc trudno nam wrócić myślami do zimowych miesięcy, kiedy za oknami było biało i mroźnie. Jednak warto już teraz pomyśleć o tym, czy nasz dom jest właściwie przygotowany na nadejście kolejnego sezonu zimowego. Czy w ubiegłym roku był właściwie ogrzewany? Czy nie panował w nim dyskomfort? Czy nie wydaliśmy za dużo na ogrzewanie? Czy urządzenia grzewcze, z których korzystaliśmy, działały sprawnie i niezawodnie?


Jeszcze przed nadejściem jesiennych chłodów warto dokonać wszelkich niezbędnych prac termomodernizacyjnych w budynku. W zależności od potrzeb, mogą to być prace dociepleniowe, wymiana instalacji grzewczej lub urządzenia grzewczego, zmiana ogrzewania na podłogowe itd. Jedną z opcji jest inwestycja w pompę ciepła, która doskonale sprawdzi się jako wydajne i ekologiczne urządzenie grzewcze.


Dofinansowanie do pomp ciepła – ulga dla kieszeni


Oczywiście tak duże przedsięwzięcie wiąże się ze sporym wydatkiem. Zakup pompy ciepła, wykonanie odwiertów, położenie ogrzewania podłogowego, instalacja nowego systemu – nie ma co ukrywać, że nie jest to tania inwestycja. Jednak aby ją zrealizować, nie trzeba dysponować dużą gotówką ani odkładać przez długie lata. Można na ten cel zaciągnąć kredyt na dobrych warunkach, a przy okazji postarać się na dofinansowanie do pomp ciepła, które znacznie obniży całkowity koszt.


Skąd pomysł na dofinansowywanie pomp ciepła? Dlaczego można uzyskać dotację właśnie na ten cel? Główną przyczyną jest oczywiście ich walor ekologiczny. Termomodernizacje budynków, zwłaszcza te oparte na wymianie źródła ciepła na ekologiczne, są wspierane ze środków publicznych, ponieważ korzyści z takich zmian odczuwają wszyscy wokół. Pompa ciepła wykorzystuje odnawialne źródła energii, nie emituje niebezpiecznych substancji i nie naraża środowiska na zanieczyszczenia.


Jeśli chcesz, aby Twój budynek był ogrzewany w sposób ekologiczny, tani i wygodny, rozważ zakup pompy ciepła. Dofinansowanie, które możesz uzyskać na ten cel, to z pewnością kolejny argument przemawiający za taką inwestycją. Więcej szczegółów na ten temat możesz uzyskać kontaktując się z nami. Chętnie przedstawimy Ci ofertę naszych pomp ciepła oraz pomożemy zdobyć informacje dotyczące dofinansowań. Serdecznie zapraszamy do kontaktu mieszkańców Kobyłki i okolic!