A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Konstantynów Łódzki

2017/07/05 08:40

Uzyskanie dofinansowania do pomp ciepła to sposób na podwójną oszczędność. Dlaczego podwójną? Ponieważ inwestycja w nowoczesny, zaawansowany technologicznie i ekologiczny system grzewczy oparty na pompie ciepła jest oszczędnością samą w sobie. Pozwala obniżyć comiesięczne koszty ogrzewania budynku i ciepłej wody użytkowej do tego stopnia, że wydatki na inwestycję bardzo szybko się zwracają, a potem płynie z niej jedynie oszczędność. Jeśli dodamy do tego fakt, że dzięki dofinansowaniu do pomp ciepła koszt zakupu i instalacji urządzenia może się obniżyć o kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, to w efekcie oszczędzamy dwa razy. Warto? Oczywiście, że tak!


Konstantynów Łódzki – dofinansowanie do pomp ciepła dla właścicieli budynków


O dofinansowanie do zakupu i instalacji pompy ciepła mogą się starać

  • właściciele budynków

  • użytkownicy wieczyści budynków

zarówno na etapie budowy, jak i podczas termomodernizacji (wymiany okien i drzwi, prac dociepleniowych itd.). Warunkiem jest jednak to, aby przedsięwzięcie nie było ukończone, aby było finansowane z kredytu bankowego udzielonego przez bank współpracujący z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz aby było udokumentowane zgodnie z wytycznymi (zarówno jego koszty, jak i efekty ekologiczne).


Korzyści płynące z instalacji pompy ciepła są wielorakie. Przede wszystkim jest to urządzenie, które wykorzystuje naturalne, odnawialne źródła energii. Jego praca w żaden sposób nie jest szkodliwa dla środowiska, w związku z czym oparty na nim system grzewczy jest ekologiczny i pozwala na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Pompy ciepła działają wydajnie i skutecznie ogrzewają budynek. Oczywiście warunkiem jest to, aby były dobrane właściwie pod kątem zapotrzebowania energetycznego budynku. Jeśli tak się stanie, ich praca zagwarantuje komfortową temperaturę w domu nawet podczas srogiej zimy. Temperaturę naturalnie można regulować i dostosowywać do swoich indywidualnych preferencji.


Warto uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła, zwłaszcza jeśli byłoby ono argumentem za instalacją tego nowoczesnego i ekologicznego urządzenia w domu. Zachęcamy zatem wszystkich mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego, aby dokonali takiej inwestycji. Z naszą pomocą będzie to znacznie łatwiejsze, a efekty będą widoczne już w pierwszym sezonie grzewczym. Zapraszamy do kontaktu!