A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Legionowo

2017/09/13 08:15

Pompy ciepła to urządzenia, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Ich instalacja w domu to korzyść nie tylko z punktu widzenia ekologii, ale także z punktu widzenia domowego budżetu. Systemy oparte na pompach ciepła pozwalają na ogrzewanie budynków dużo taniej niż przypadku kotłów czy pieców starszej generacji. Co więcej, inwestycje te wspierane są ze środków publicznych w postaci dofinansowań, o które można się ubiegać aż z dwóch źródeł. Starać się o nie mogą również mieszkańcy Legionowa, którzy są właścicielami budynków, np. domów jednorodzinnych.


Dwa rodzaje dofinansowania do pomp ciepła


Pierwszą instytucją, do której można składać wnioski o dofinansowanie na zakup i instalację pompy ciepła jest Fundusz Termomodernizacji i Remontów. Uzyskana "premia termomodernizacyjna" może wynieść do 20% wartości wykorzystanego kredytu. Dokładną kwotę wyznacza się na podstawie audytu energetycznego, jednak nie może ona być większa niż 16% kosztów realizacji przedsięwzięcia termomodernizacyjnego oraz niż dwukrotność (zakładanych) rocznych oszczędności na zużyciu energii.


Drugim źródłem dofinansowań są Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. We współpracujących z nimi bankach można ubiegać się o kredyt z dotacją, która wynosi maksymalnie 40% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia (zalicza się do nich m.in. koszt zakupu i instalacji pompy ciepła oraz modernizacja/przygotowanie wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u., z wyjątkiem zakupu grzejników). Aby uzyskać dofinansowanie, należy najpierw otrzymać pozytywną decyzję kredytową w jednym z banków znajdujących się na liście partnerów Funduszu. Następnie wniosek trafia do Funduszu, a umowa kredytowa podpisywana jest dopiero w momencie, gdy zapadnie pozytywna decyzja o przyznaniu dotacji. Warunkiem jest jednak, aby prace nie były ukończone przed podjęciem decyzji przez Fundusz.


Legionowo – staraj się o dofinansowanie z naszą pomocą


Oferujemy swoją pomoc w zakresie ubiegania się o dofinansowanie do pomp ciepła. Dzięki naszej firmie możesz skorzystać z całej gamy usług. Klienci podejmujący z nami współpracę otrzymują nie tylko możliwość zakupu i montażu najlepszej jakości urządzeń, ale także:

  • fachową pomoc w uzyskaniu dotacji,

  • projekty instalacji,

  • doradztwo energetyczne i techniczne,

  • nadzór inwestycji na każdym jej etapie.


Zapraszamy do kontaktu z apic design!