A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Łowicz

2017/06/07 09:24

Chcesz zainstalować nowy system grzewczy w swoim domu? Najlepszym wyborem będzie pompa ciepła, która nie tylko pozwoli Ci na oszczędność i wspieranie ekologicznych rozwiązań, ale także umożliwi Ci obniżenie kosztów całej inwestycji dzięki dofinansowaniu, jakie możesz uzyskać na ten cel. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki jest pierwszy krok na tej drodze do oszczędności.


Dofinansowanie do pomp ciepła to opcja, z której skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy Łowicza, którzy zdecydują się na zakup i instalację opartego o to urządzenie systemu grzewczego. Inwestycje proekologiczne są wspierane ze środków publicznych. Celem tego wsparcia jest zachęcenie właścicieli budynków do inwestycji w termomodernizację – rezygnację ze starych, niekorzystnych dla środowiska i drogich w eksploatacji urządzeń grzewczych na rzecz nowych, opartych o odnawialne źródła energii i przynoszących korzyść zarówno przyrodzie, jak i ich użytkownikom.


Pompy ciepła stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem wybieranym na rynku urządzeń grzewczych. Dostępne są różne rodzaje pomp ciepła: pompy gruntowe, wodne i powietrzne. Zarówno rodzaj, jak i moc urządzenia dobierane są do budynków indywidualnie, po uwzględnieniu zapotrzebowania na energię cieplną oraz oczekiwań mieszkańców.


Łowicz – zawalcz o dofinansowanie do pomp ciepła


Choć dofinansowanie może uzyskać każdy, to ważne jest, aby dotrzymać terminów i dopilnować wszystkich formalności podczas ubiegania się o nie. Budżet na ten cel jest ograniczony, dlatego też im szybciej wniosek zostanie wypełniony, tym większa szansa na pozytywną decyzję.


Aby uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła, na początku trzeba otrzymać pozytywną decyzję kredytową w jednym z banków, które mają podpisaną umowę o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (dotyczy to mieszkańców Łowicza, który należy do województwa łódzkiego). Dopiero później wniosek o dotację trafia bezpośrednio do Funduszu. Dofinansowanie udzielane jest za zasadzie częściowej spłaty kredytu bankowego zaciągniętego na ten cel.


Warto skorzystać z tej opcji i powalczyć o tak dużą oszczędność. Chętnie pomożemy we wszystkich kwestiach formalnych. Doradzimy też w wyborze konkretnego urządzenia grzewczego i zajmiemy się obsługą inwestycji (projektem, transportem urządzenia, instalacją, odwiertami). Poznaj szczegóły naszej oferty - zapraszamy do kontaktu!