A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Marki

2018/03/13 19:56

Rozwiązanie przyjazne środowisku i portfelowi? Pompa ciepła! Osoby, które poszukują oszczędnych i ekologicznych urządzeń grzewczych, powinny poświęcić choć trochę uwagi tej opcji, bo może się okazać najlepszą z dostępnych.


Co przemawia za zakupem pompy ciepła? Najważniejsze argumenty to:

  • wydajna praca – urządzenie to przy minimalnym zużyciu energii może ogrzać budynki o dużej powierzchni, zapewniając komfort wszystkim domownikom i dostarczając ciepłą wodę użytkową; warunkiem jest oczywiście dobranie odpowiedniej mocy pompy ciepła oraz instalacja wydajnego systemu grzewczego (ogrzewanie podłogowe);

  • niskie koszty ogrzewania – z użyciem pomp ciepła koszty ogrzewania budynków znacznie maleją, zwłaszcza w porównaniu do urządzeń wykorzystujących materiały opałowe takie jak węgiel, drewno, olej czy gaz; obniżone rachunki za ogrzewanie sprawiają, że inwestycja zaczyna się zwracać już od pierwszego sezonu grzewczego;

  • możliwość uzyskania dofinansowania do pomp ciepła – dzięki tej opcji można obniżyć koszty kwalifikowane inwestycji nawet o 20%; fundusze otrzymane ze źródeł publicznych pomogą sfinansować przedsięwzięcie, a beneficjentem może być każdy właściciel lub użytkownik wieczysty budynku.


Marki: zdobądź już teraz dofinansowanie do pomp ciepła


Jaki pierwszy krok należy wykonać, chcąc starać się o dofinansowanie do pomp ciepła w Markach? Przede wszystkim należy skontaktować się z bankiem, który współpracuje z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gdy otrzyma się pozytywną decyzję kredytową z banku, można za jego pośrednictwem złożyć wniosek o dofinansowanie z Funduszu. Warto też jak najlepiej zorientować się w pompach ciepła dostępnych na lokalnym rynku. Porównać ceny, zorientować się w propozycjach różnych producentów, sprawdzić parametry techniczne dostępnych produktów. To pomoże w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu konkretnego modelu urządzenia. Aby wybór był trafny, należy znać zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz określić swoje własne oczekiwania co do systemu grzewczego i jego funkcjonowania.


Zachęcamy do kontaktu z apic w celu konsultacji i wyboru konkretnego modelu pompy ciepła oraz uzyskania dodatkowych informacji o dofinansowaniu w Markach. Chętnie przedstawimy nasze propozycje, doradzimy i pomożemy zorganizować całe przedsięwzięcie inwestycyjne. Czekamy na telefon!