A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Mińsk Mazowiecki

2017/11/27 13:50

Jeśli jesteś mieszkańcem Mińska Mazowieckiego, masz prawo skorzystać z dofinansowania, które przysługuje osobom inwestującym w ekologiczne źródła ciepła w swoich domach. Poznaj szczegóły!


Wymiana instalacji grzewczej w domu bądź zamontowanie ekologicznego systemu grzewczego w właśnie budowanym budynku to inwestycje, które można częściowo sfinansować ze środków publicznych. Dwa źródła dostępne właścicielom i użytkownikom wieczystym budynków to: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Fundusz Termomodernizacji i Remontów. Jeśli więc jesteś mieszkańcem Mińska Mazowieckiego, zgłoś się do swojego regionalnego oddziału jednej z tych instytucji i zapytaj o szczegóły. Informacje na temat dofinansowań są także dostępne w internecie, na stronach internetowych Funduszów.


Jakie korzyści płyną z uzyskania takiego dofinansowania? Można nim pokryć część kosztów inwestycji, np. zakup i instalację pompy ciepła, czyli jednego z najbardziej ekologicznych spośród dostępnych obecnie na rynku urządzeń grzewczych. Inwestycja w pompę ciepła nie należy do najtańszych - zakup profesjonalnego sprzętu, jego montaż i przygotowanie instalacji grzewczej w budynku to niemałe koszty. Dofinansowanie jest jednak skutecznym sposobem na ich obniżenie.


Mińsk Mazowiecki – zainwestuj w pompę ciepła i oszczędzaj!


Choć jednorazowa inwestycja w pompę ciepła, nawet wsparta dofinansowaniem, wydaje się dużym obciążeniem finansowym, to warto pamiętać, że jest to przedsięwzięcie, które ma w praktyce przynosić korzyści finansowe. A zatem:

  • z pompą ciepła koszty ogrzewanie budynku będą znacznie mniejsze przez cały sezon grzewczy,

  • nie trzeba zaopatrywać się w materiały opałowe ani płacić za prąd, gaz itp.,

  • nie trzeba płacić za naprawy ani konserwacje, gdyż system działa bezawaryjnie i praktycznie bez udziału użytkowników; ewentualny serwis urządzenia dostępny jest za darmo w ramach gwarancji producenckiej.


Warto też zwrócić uwagę na fakt, że pompy ciepła to urządzenia przyjazne środowisku, a ich użycie nie powoduje emisji żadnych szkodliwych substancji. Działają w oparciu o odnawialne źródła energii, a więc są rozwiązaniem polecanym z bardzo wielu powodów.


Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły dotyczące pomp ciepła dostępnych w Mińsku Mazowieckim oraz dofinansowań, które przysługują na ich zakup. Zapraszamy!