A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Mława

2018/02/12 16:42

Inwestycje związane z domem – jego budową, remontem, wymianą wyposażenia – zwykle są dość kosztowne. Utrzymanie budynku w dobrym stanie i stałe zaopatrywanie go we wszystkie niezbędne sprzęty nie jest łatwym ani tanim zadaniem. Jednak w niektórych sytuacjach można liczyć na pomoc z zewnątrz. Dotyczy to wszelkich inwestycji proekologicznych, które często są wspierane ze środków publicznych., zarówno krajowych, jak i unijnych.


Do takich przedsięwzięć zalicza się zakup i montaż pompy ciepła. Jako że jest to urządzenie o ekologicznym działaniu, różne instytucje oferują dofinansowania na ten cel. Pompę ciepła można zainstalować w budowanym dopiero budynku, jak i w takim, który dotąd był ogrzewany z użyciem innego źródła. Wystarczy zorientować się w temacie, zbadać swój budynek pod kątem możliwości instalacji takiego urządzenia, sprawdzić, jaka powinna być jego moc, a następnie zapoznać się z ofertą. Dopełnienie wszelkich formalności związanych z uzyskaniem dofinansowania może być znacznie prostsze z pomocą banku udzielającego kredytu na inwestycję (tego, na którego konto ostatecznie trafi przyznana kwota) oraz producenta pomp ciepła, którego produkt się kupi.


Mława – jak zdobyć dofinansowanie do pompy ciepła?


W jaki sposób takie dofinansowanie można zdobyć w Mławie? Istnieją dwie możliwości:

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – z tego źródła można uzyskać środki na pokrycie nawet 20% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

  • Fundusz Termomodernizacji i Remontów – który pokrywa nawet do 40% (bez przekroczenia określonej kwoty).

W pierwszej kolejności trzeba jednak uzyskać pozytywną decyzję kredytową z banku, który współpracuje z Funduszem. Listę takich instytucji bankowych w każdym mieście, w tym również w Mławie, można bez problemu znaleźć w internecie.


Co więcej, informacje na temat przebiegu, kosztów i finansowania inwestycji w pompę ciepła można także zdobyć u producenta takich urządzeń. Firma apic serdecznie zaprasza mieszkańców Mławy do współpracy. Produkujemy wysokiej klasy urządzenia grzewcze i pomagamy w ich doborze klientom z całej Polski. Udzielamy szczegółowych informacji na temat parametrów i funkcjonowania naszych urządzeń. Dajemy im 5-letnią gwarancję obejmującą serwis oraz doradztwo. Z naszą pomocą możesz także znaleźć w swojej okolicy rzetelnych instalatorów. Zainteresowany? Zadzwoń do nas lub napisz, aby uzyskać dalsze szczegóły. Czekamy na kontakt!