A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Ostrołęka

2017/09/20 18:20

Dzięki pompom ciepła można oszczędzić podwójnie. Najpierw już przy ich instalacji, korzystając z dofinansowania, które przysługuje na taką inwestycję. Później na ogrzewaniu budynku – gdyż rozwiązanie to pozwala znacznie obniżyć związane z tym koszty. Jest to więc opcja wręcz idealna dla osób oszczędnych lub tych, które mają dużo innych wydatków (związanych np. z remontem, przeprowadzką, budową domu itp.) i szukają sposobów, by maksymalnie je obniżyć.


Ostrołęka: jak uzyskać tu dofinansowanie do pomp ciepła?


Ostrołęka jest jednym z miast, w których można starać się o dotacje na zakup i instalację pompy ciepła w ramach termomodernizacji budynku. Mogą się o to starać wszyscy właściciele i użytkownicy wieczyści budynków. Dofinansowania udzielane są w ramach wspierania inwestycji termomodernizacyjnych – nie tylko zmiany źródła ciepła w domu, ale także przedsięwzięć związanych z docieplaniem budynków czy wymianą systemu grzewczego. Zakup i instalacja geotermalnej pompy ciepła zalicza się do kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia dofinansowywanego z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z Funduszu można otrzymać kwotę w wysokości nawet 40% kosztów kwalifikowanych, które są wypisane w regulaminie. Inną opcją jest uzyskanie „premii termomodernizacyjnej" z Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Z jego środków może być spłacone nawet do 20% kredytu zaciągniętego na cele termomodernizacyjne.


Wszystkie szczegóły dostępne są na stronach internetowych tych instytucji. Informacji można też zasięgnąć, kontaktując się z nami – producentem pomp ciepła oferującym swoje produkty także w Ostrołęce.


Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?


Oto główne powody, dla których taka inwestycja przyniesie korzyści:

  • pompy ciepła to urządzenia działające wydajnie i skutecznie ogrzewające budynek oraz wodę,

  • nowe fabrycznie produkty posiadają gwarancję producenta – w przypadku pomp ciepła apic jest ona wystawiana na minimum 5 lat,

  • dofinansowanie do pomp ciepła pozwala znacząco obniżyć koszty inwestycji,

  • urządzenia te dostępne są na terenie całej Polski – można je zamówić również w Ostrołęce. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.


Podejmij trafną decyzję inwestycyjną i zainstaluj w swoim domu urządzenia grzewcze, które Cię nie zwiodą i które pozwolą Ci na duże oszczędności. Zapraszamy do współpracy z apic!