A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Otwock

2017/10/10 19:43

Stresują Cię duże wydatki? Boisz się inwestycji, których ceny składają się z długiego ciągu liczb? Obawiasz się ryzyka związanego z zakupem drogich sprzętów? Dziś udowodnimy Ci, że nie ma czego się bać – a przynajmniej w przypadku inwestycji w sprzęty, które mają za zadanie zapewnić ciepło Tobie i Twojej rodzinie. Poznaj ofertę pomp ciepła w Otwocku, sprawdź, dlaczego warto zainwestować w nowoczesny sprzęt i przekonaj się, że nie jest to ani tak straszne, ani... tak drogie jak myślałeś.


Pompy ciepła, które działają niezawodnie


Najważniejszym argumentem przemawiającym za zakupem pompy ciepła jest jej funkcjonalność. Jest to urządzenie, które skutecznie ogrzeje cały dom bez Twojego zaangażowania. Piece i kotły muszą być opalane materiałami opałowymi, o które musisz zadbać sam. Ponadto często ulegają awariom, a ustawienie właściwych parametrów ich działania nie zawsze jest proste. Jeśli zaś chodzi o pompy ciepła, działają tak, że możesz nawet zapomnieć o tym, że masz je w domu. Jednorazowe ustawienie parametrów wystarcza do tego, by komfort cieplny był odczuwalny w domu przez cały sezon grzewczy.


Drugi argument to oczywiście pieniądze. Urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii nie muszą być zasilane żadnymi dodatkowymi surowcami. Nie trzeba więc każdego roku zaopatrywać się w drewno, pellet czy inne materiały opałowe. Pompa ciepła wykorzystuje energię, którą mamy wokół – energię z wody, powietrza lub gruntu.


Otwock – dofinansowanie do pomp ciepła


Wracając jednak do kwestii finansowych – inwestycja w taki sprzęt to rzeczywiście niemały wydatek. Czy należy się go obawiać? Biorąc pod uwagę to, jak duże oszczędności przyniesie w przyszłości, wychodzi na to, że należałoby nawet potraktować to nie jako wydatek, a jako finansowy benefit. Inwestycja zwraca się w postaci niskich kosztów ogrzewania domu każdego roku od momentu zainstalowania pompy ciepła.


A co więcej, w Otwocku istnieje realna możliwość uzyskania dofinansowania do pomp ciepła. Jego wysokość może sięgnąć nawet 40% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Czy nie jest to argument, który powinien przekonać nawet tych wyjątkowo ostrożnych w kwestiach finansowych?


Więcej szczegółów na ten temat chętnie przedstawimy podczas rozmowy telefonicznej lub spotkania. Doradzimy, podpowiemy i zachęcimy do skorzystania z dofinansowania przy okazji inwestycji w jedno z naszych urządzeń grzewczych. Zapraszamy do kontaktu!