A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Ozorków

2017/06/27 10:04

Podczas termomodernizacji budynku warto poszukać skutecznych form oszczędności. Ostateczne koszty przedsięwzięcia zawsze są wyższe, niż na początku się spodziewamy. Dlatego znalezienie sposobu na to, by dokonać jej taniej, jest bardzo wskazane. Zaoszczędzić można na kilka sposobów: poszukując tańszych (co nie znaczy gorszej jakości) materiałów budowlanych np. z wyprzedaży lub kupowanych z rabatem, załatwiając robociznę w ramach kompleksowych usług jednej firmy czy też orientując się w tym, jakie dofinansowania przysługują na określone inwestycje. Jedną z opcji jest uzyskanie dofinansowania do pomp ciepła, jako że należą one do urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, a zatem wspieranych ze środków publicznych. Czy trudno jest dostać taką dotację? Na szczęście nie. Zawalczyć o nią może każdy mieszkaniec Ozorkowa. Podpowiadamy, jak to zrobić!


Ozorków – uzyskaj dofinansowanie i zainstaluj pompę ciepła


Dofinansowanie do pomp ciepła przysługuje właścicielom i użytkownikom wieczystym budynków, w których przeprowadzana jest termomodernizacja lub które są dopiero budowane i instalowany jest w nich system grzewczy od zera. Warunkiem przyznania dofinansowania jest to, by dopełnić wszystkich formalności. Co ważne, dofinansowania nie można uzyskać na inwestycje już zakończone. Należy wiec zainteresować się tematem już na etapie projektowania przedsięwzięcia.


Dofinansowaniu podlegają koszty kwalifikowane przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, czyli m.in. zakup i instalacja pompy ciepła. Nie obejmuje ono natomiast kosztów wykonania projektu, zakupu grzejników itd. Dotacja udzielana jest na częściową spłatę kapitału, a zatem pieniądze trafiają do banku kredytującego. Warunkiem jest to, aby bank ten miał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz aby wydał pozytywną decyzję kredytową osobie, która stara się o dotację. Kwestie przelania części zobowiązania finansowego na rzecz banku załatwiane są pomiędzy Funduszem a bankiem, po wykazaniu, że inwestycja przynosi założone efekty ekologiczne.


Mieszkańcy Ozorkowa mogą ubiegać się o dofinansowany kredyt w kilku bankach w swoim mieście, które współpracują z Funduszem w Łodzi. Lista tych placówek dostępna jest na stronie internetowej Funduszu. Szczegóły można uzyskać, kontaktując się z nimi bezpośrednio. Zachęcamy do skorzystania z opcji dofinansowania i życzymy udanej, trafnej i przynoszącej duże korzyści inwestycji!