A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Piastów

2018/05/25 11:14

Jednym z ważnych – choć nie najważniejszym – argumentów przemawiających za zakupem pompy ciepła jest możliwość otrzymania dużej kwoty dofinansowania. Osoby, które chcą zainwestować w nowe urządzenie grzewcze, z pewnością chętnie przyjmą odciążenie finansowe. Dowiedz się więcej o tym, jak w Piastowie starać się o taką dotację i dlaczego warto postawić właśnie na pompę ciepła.


Pompy ciepła – ekologicznie i oszczędnie


Pompy ciepła to urządzenia nowej generacji gwarantujące dużą oszczędność na ogrzewaniu budynku oraz podgrzewaniu wody. Wykorzystują naturalne źródła energii, dzięki czemu pozwalają zminimalizować koszty, a przy tym są przyjazne środowisku. Urządzenia grzewcze opalane paliwami i materiałami opałowymi emitują do atmosfery mnóstwo szkodliwych związków. Nie bez powodu zarówno centralne, jak i lokalne władze rekomendują wymianę takich urządzeń na nową technologię. Wspólnie powinniśmy dbać o stan środowiska wokół nas, o powietrze, którym oddychamy oraz o zasoby naturalne, które są coraz bliżej wyczerpania.


Różnorodne systemy dofinansowywania inwestycji termomodernizacyjnych są dużą zachętą dla właścicieli budynków. Dlatego też warto szerzyć wiedzę na temat dotacji oraz możliwości skorzystania z nich przy wymianie systemu grzewczego lub jego instalacji w nowo budowanym domu.


Piastów – dofinansowanie do pomp ciepła w zasięgu Twoich możliwości


Dofinansowanie do pomp ciepła może dotyczyć kredytu, który zaciąga się w celu ich zakupu i instalacji. Po przyznaniu dofinansowania, część kredytu spłacana jest do banku ze środków publicznych. Beneficjent musi więc samodzielnie spłacić jedynie pozostałą część zadłużenia, która jest oczywiście rozłożona na ustalone wcześniej raty. W wielu przypadkach dofinansowanie może sięgnąć nawet kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od ogólnego kosztu inwestycji i tego, jaką jej część stanowią koszty kwalifikowane. Szczegóły przyznawania dofinansowań i ich wysokości można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Są to dwa najczęściej wykorzystywane w Piastowie i innych polskich miastach źródła dofinansowań na ten cel. Warto dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat i skorzystać z tej atrakcyjnej opcji – dla własnej oszczędności i wygody oraz dla dobra środowiska.