A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Płock

2017/08/23 08:23

Płock to jedno z największych miast województwa mazowieckiego i jeden z głównych ośrodków przemysłowych, handlowych i kulturalnych w regionie. Meszka tu niemal 122 tys. ludzi, a zdecydowana większość z nich wiąże z tym miastem swoją przyszłość. Tłumaczy to liczne inwestycje czynione przez mieszkańców Płocka każdego roku. Zakup nowych mieszkań, budowa domów, termomodernizacja budynków... Osoby, które chcą żyć w Płocku w przyszłości, dbają o to, aby stworzyć sobie ku temu jak najlepsze i najbardziej komfortowe warunki.


Jedną z popularnych inwestycji, która podnosi jakość życia, a przy tym jest opłacalna i na przestrzeni lat staje się źródłem oszczędności, jest zakup i montaż pompy ciepła w domu w miejsce starego urządzenia grzewczego (np. pieca, kotła). Możliwość uzyskania dofinansowania na ten cel w Płocku to dodatkowy argument za realizacją tego przedsięwzięcia. Powiemy za chwilę kilka słów o tym, jak uzyskać takie dofinansowanie do pomp ciepła w Płocku oraz dlaczego warto podjąć się takiej inwestycji.


Płock - dofinansowanie do pomp ciepła przynosi podwójną korzyść


Podejmując się wszelkich inwestycji termomodernizacyjnych, warto zainteresować się opcjami takimi jak dotacje, ulgi, dofinansowania, zniżki. Wiele przedsięwzięć, których celem jest poprawa wydajności urządzeń grzewczych, oszczędność energetyczna czy zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do środowiska, jest objętych programami rządowymi, samorządowymi lub pozarządowymi. Celem takich programów jest zachęcanie mieszkańców Polski do unowocześniania systemów grzewczych i poprawiania izolacyjności cieplnej budynków.


Pompy ciepła, jako urządzenia ekologiczne, są w tym celu stosowane bardzo często. Dzięki nim można skutecznie ogrzać np. budynek mieszkalny, wykorzystując przy tym minimalne nakłady energii. Zastosowanie pompy ciepła to podwójna oszczędność – po pierwsze płynąca z obniżonych kosztów ogrzewania budynku, a po drugie – z dofinansowania, które można na takie przedsięwzięcie otrzymać.


Aby to zrobić, należy udać się do banku, w który współpracuje z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i złożyć wniosek o kredyt na cel termomodernizacyjny. Po pozytywnej decyzji kredytowej można się starać o dofinansowanie, którego efektem będzie częściowa spłata tego kredytu przez Fundusz. Więcej szczegółów można uzyskać w Funduszu, w banku lub kontaktując się z nami – producentem pomp ciepła oferującym swoje produkty w Płocku. Zapraszamy!