A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Płońsk

2018/07/10 16:04

O tym, że pompa ciepła jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla domów mieszkalnych, jak i innych budynków o charakterze użytkowym, nie trzeba nikogo przekonywać. Wysoka wydajność, cicha i bezpieczna praca, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii – te argumenty przemawiają do bardzo wielu osób. Nie bez powodu pompy ciepła goszczą w tysiącach budynków w całej Polsce.


Wiele osób ma wątpliwości związane z kosztami tej inwestycji. Obawiają się, że zakup pompy ciepła oraz obciążenie finansowe związane z jej instalacją (między innymi założenie ogrzewania podłogowego w domu czy też wykonanie odwiertów) mogą być zbyt duże. Jednakże nie warto zniechęcać się bez poznania wszystkich okoliczności. Istnieje bowiem opcja uzyskania dofinansowania do pomp ciepła, dzięki któremu przedsięwzięcie to będzie znacznie tańsze i znajdzie się w zasięgu możliwości dużo większej grupy osób.


Płońsk: sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie do pomp ciepła


Informacje dotyczące dotacji do inwestycji termomodernizacyjnych można bez problemu uzyskać zarówno w odpowiednich urzędach, jak i w internecie. Jeśli chodzi o dofinansowania do pomp ciepła, ich przyznawaniem zajmuje się między innymi Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak wygląda procedura? Nie jest ona zbyt skomplikowana: w pierwszej kolejności należy uzyskać pozytywną decyzję kredytową z banku. Należy zwrócić uwagę na to, aby był to bank posiadający umowę z Funduszem. Dzięki temu formalności pomiędzy tymi instytucjami zostaną załatwione bez angażowania beneficjenta. Po wypełnieniu wniosku o przyznanie dofinansowania, bank przekazuje go do wojewódzkiego Funduszu, który następnie – gdy wydana decyzja będzie pozytywna – spłaca za beneficjenta część zobowiązania kredytowego bezpośrednio do banku.


Wszystkie szczegóły są dokładnie opisane w dokumentacji, z którą zapoznać się można między innymi w internecie. Jako producent pomp ciepła możemy także udzielić cennych informacji na ten temat, ponieważ często doradzamy naszym klientom w kwestii dotacji.


Osoby zainteresowane inwestycją w pompę ciepła oraz dofinansowaniem na ten cel – czy to w Płońsku, czy w innych miejscowościach – serdecznie zachęcamy do kontaktu z apic. Jesteśmy pewni, że uda nam się nawiązać udaną i satysfakcjonującą dla obu stron współpracę dotyczącą inwestycji w nowe urządzenie grzewcze.