A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Pruszków

2017/09/06 10:35

Jednym ze skutecznych sposobów na oszczędność przy remoncie i termomodernizacji budynku jest staranie się o dofinansowanie do pomp ciepła. Pruszków jest jednym z miast, gdzie taką dotację można uzyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dowiedz się więcej o tym, na jakie inwestycje przysługuje dofinansowanie oraz jak je zdobyć – czytaj dalej!


Pruszków – jak uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła?


Dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przysługują właścicielom budynków, którzy chcą w nich przeprowadzić termomodernizację – np. w formie docieplenia bądź wymiany źródła ciepła. Zakup ekologicznego urządzenia grzewczego może być ujęty w kosztach kwalifikowanych przedsięwzięcia, co oznacza, że wszyscy ci, którzy chcą wymienić stary piec czy kocioł na nowoczesną pompę ciepła (gruntową, wodną lub powietrzną), mogą na ten cel uzyskać dotację w wysokości nawet do 40%.


Oszczędność na inwestycji to jedna korzyść, a oszczędność na ogrzewaniu domu za pomocą pompy ciepła to druga. Koszty utrzymywania komfortowej temperatury w domu przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów grzewczych są znacznie niższe. Ważne są także kwestie ekologiczne – pompy ciepła zużywają minimalną ilość energii, a przy tym nie emitują do atmosfery żadnych szkodliwych substancji. Ich zastosowanie ma więc same zalety, a możliwość uzyskania dofinansowania do pomp ciepła to ostateczny argument, który powinien przekonać wszystkich niezdecydowanych.


Aby uzyskać taką dotację, należy otrzymać z banku współpracującego z Funduszem pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu na cele termomodernizacyjne. Lista placówek w Pruszkowie, które mają podpisaną umowę z Funduszem, dostępna jest w internecie, na stronie www Funduszu. Po uzyskaniu takiego kredytu, wyliczana jest kwota dotacji (na podstawie wysokości kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia). Kwota ta spłacana jest ze środków Funduszu i pokrywa część zaciągniętego kredytu – zatem beneficjent musi spłacić jedynie pozostałą kwotę samodzielnie.


Argumenty dotyczące pomp ciepła takie jak:

  • oszczędność,

  • ekologiczność,

  • wydajne działanie,

  • łatwa dostępność,

  • możliwość uzyskania dofinansowania

powinny przekonać wszystkie osoby, które planują termomodernizację budynku, do zapoznania się z ofertą pomp ciepła dostępną w okolicy. Mieszkańców Pruszkowa zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami i zapoznania się z naszymi produktami.