A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Pułtusk

2018/10/22 09:06

Jesienne chłody nadeszły, a wraz z nimi chęć jak najlepszego i jak najskuteczniejszego ogrzewania naszych domów. Dla niektórych kwestia ta jest problematyczna z kilku względów – zakup materiałów na opał to nie tylko duży wydatek, ale także kwestie organizacyjne: dostawa, przechowywanie, a potem samo ogrzewanie budynku z ich pomocą. Są jednak rozwiązania, które pozwolą uniknąć tych corocznych problemów. Wystarczy jednorazowa inwestycja w nowoczesne, ekologiczne urządzenie grzewcze, a ogrzewanie domu przybierze na zawsze zupełnie inny wygląd.


Pompy ciepła – trafna inwestycja


Jednym z urządzeń, które bez wątpienia zasługuje na uwagę zarówno właścicieli starszych budynków, jak i tych dopiero powstających, jest pompa ciepła. Dzięki temu urządzeniu dom ogrzewa się:

  • tanio,

  • bez wysiłku,

  • ekologicznie,

  • bezpiecznie.

Pompy ciepła wykorzystują naturalną energię zawartą w gruncie, powietrzu lub wodach gruntowych. Działają tak, aby zapewnić budynkowi optymalną temperaturę, a jednocześnie nie narażać właścicieli na dodatkowe koszty. Osoby, które chcą zmienić sposób ogrzewania swojego budynku lub poszukują technologii, którą mogłyby przyjąć dla powstającego właśnie domu, powinny poznać bliżej pompy ciepła oraz dowiedzieć się jak najwięcej o dofinansowaniach, które można uzyskać na ich zakup.


Dofinansowanie do pomp ciepła dla właścicieli budynków


Zakup i instalacja pompy ciepła to przedsięwzięcie wspierane z publicznych środków ze względu na jego ekologiczny wymiar. Dlatego też osoby decydujące się na taką inwestycję mogą liczyć na zwrot dużej części kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Dokładna suma zależy od rodzaju wybranej pompy, jej mocy i parametrów, czyli jednym słowem od konkretnego modelu. Konieczne jest udokumentowanie wszystkich etapów inwestycji i oczywiście zaciągnięcie kredytu w banku który współpracuje z instytucjami odpowiedzialnymi za przyznawanie dofinansowań. Ogólnie jednak procedura jest prosta, a beneficjenci łatwo i szybko mogą uzyskać korzyści związane z dostępnymi programami dofinansowań do pomp ciepła.


Możemy udzielić na ten temat więcej informacji oraz pomóc w dobraniu sprzętu na potrzeby danego budynku. Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś mieszkańcem Pułtuska lub innego miasta w województwie mazowieckim. Serdecznie zapraszamy!