A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Radom

2017/08/08 09:42

Osoby, które zamierzają zmodernizować system grzewczy w swoim domu i w miejsce starych urządzeń (kotłów i pieców) zainstalować pompę ciepła, powinny wiedzieć, że na ten cel przysługuje im dofinansowanie, o które starać się mogą w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Więcej informacji prezentujemy poniżej.


Dofinansowanie do pomp ciepła


Dofinansowanie do pomp ciepła jest przyznawane na zasadzie spłaty części kredytu, którego bank współpracujący z Funduszem udziela beneficjentowi na cele termomodernizacyjne w zakresie budynku mieszkalnego. Oznacza to, że osoba starająca się o dofinansowanie musi najpierw uzyskać pozytywną decyzję kredytową z banku, a następnie wykonać inwestycję zgodnie z wytycznymi. Część długu zostanie natomiast spłacona nie przez samego kredytobiorcę, ale przez Fundusz, jeśli wyda on decyzję o przyznaniu dotacji.


Kwota dofinansowania zleży od wielu czynników – w głównej mierze oparta jest na wysokości poniesionych kosztów zaliczonych do kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia (obejmują one między innymi zakup i montaż fabrycznie nowej pompy ciepła w budynku, ale także wiele innych elementów procesu termomodernizacyjnego). Maksymalna wysokość dofinansowania może wynieść nawet 40% kosztów kwalifikowanych. Kwota ta jest też ograniczana kwestiami technicznymi (mocą pompy ciepła w stosunku do zapotrzebowania energetycznego budynku). Wszystkie szczegóły można uzyskać bezpośrednio w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub wchodząc na jego stronę internetową.


Radom – pompy ciepła z dofinansowaniem


Mieszkańcy Radomia mogą ubiegać się o dofinansowany kredyt w oddziałach banków, które współpracują z Funduszem w tym zakresie. Listę tych banków można znaleźć na stronie Funduszu i to do nich należy się udać z zapytaniem kredytowym.


Jako producent pomp ciepła i ich dostawca zarówno w województwie mazowieckim, jak i na terenie całej Polski, chętnie pomożemy w załatwianiu formalności związanych z ubieganiem się o dofinansowanie. Z tej opcji skorzystało już bardzo wielu naszych klientów, a my, doskonale orientując się temacie, możemy się w tej kwestii okazać niezastąpioną pomocą. Jeśli chcesz zainstalować pompę ciepła w swoim domu w Radomiu i chciałbyś uzyskać dofinansowanie na ten cel, skontaktuj się z nami – chętnie udzielimy Ci szerszych informacji. Zapraszamy!