A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Radomsko

2017/05/23 09:18

Obawiasz się, że Twoje fundusze nie są wystarczające, aby pozwolić sobie na termomodernizację budynku, którego jesteś właścicielem? Nie musisz pokrywać kosztów tej inwestycji w stu procentach z własnej kieszeni. Możesz skorzystać z opcji dofinansowania, która oferowana jest w przypadku zastosowania różnorodnych systemów grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Zaliczają się do nich nowoczesne pompy ciepła dostępne w Radomsku. Dowiedz się więcej o dostępnych opcjach!


Radomsko – uzyskaj dofinansowanie do pomp ciepła


Koszt zakupu i instalacji pompy ciepła w nowo budowanym domu czy też wymiany systemu grzewczego w budynku już stojącym może się wydawać bardzo wysoki, gdy podsumuje się wszystkie wydatki. Istnieją jednak realne możliwości zmniejszenia tego obciążenia finansowego. Są one stwarzane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w których można się starać o dofinansowanie w postaci spłaty części kredytu bankowego zaciągniętego na ten cel.


W pierwszej kolejności konieczny jest jednak kontakt z bankiem, który ma podpisaną umowę z Funduszem. Na podstawie analizy indywidualnej sytuacji inwestora bank określa jego zdolność kredytową i wystawia decyzję o przyznaniu kredytu w określonej kwocie. Po pozytywnej decyzji banku do Funduszu trafia wniosek o spłacenie części zadłużenia zaciągniętego na wskazany cel – czyli w tym przypadku instalację pompy ciepła w budynku.


Skorzystanie z tej możliwości jest bardzo proste, jeśli przygotuje się wszystkie niezbędne dokumenty i zadba się o to, aby nie przekroczyć terminów składania wniosków (budżet przeznaczony na dofinansowania do pomp ciepła jest ograniczony). Warto jednak podjąć wszelkie próby, ponieważ dotacja może objąć bardzo dużą cześć inwestycji, znacznie obniżając obciążenie inwestora i umożliwiając mu skorzystanie z opcji, które być może nie byłyby dla niego w innej sytuacji dostępne.


Skontaktuj się z apic i skorzystaj z naszej oferty


Zachęcamy wiec do kontaktu z nami w tej sprawie – chętnie przedstawimy więcej szczegółów o dofinansowaniu do pomp ciepła i i możliwości uzyskania go w Radomsku. Doradzimy też wybór konkretnych produktów (urządzeń grzewczych dostosowanych do potrzeb użytkowników) i polecimy profesjonalnych instalatorów działających w okolicy. Dzięki nam inwestycja będzie zrealizowana bezproblemowo oraz na dogodnych warunkach. Zapraszamy do współpracy z apic!