A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Rawa Mazowiecka

2017/07/12 09:52

Jednym ze sposobów na osiągniecie dużych oszczędności podczas termomodernizacji budynku jest uzyskanie dofinansowania do pomp ciepła. Opcja ta przysługuje wszystkim właścicielom budynków w Rawie Mazowieckiej. Jak starać się o dotację i jak dużą kwotę można uzyskać? Szczegóły przedstawiamy poniżej.


Rawa Mazowiecka – dofinansowanie do pomp ciepła szansą na oszczędność


Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można uzyskać na termomodernizację budynków w zakresie wymiany okien i drzwi, prac dociepleniowych oraz modernizacji lub zmiany źródła ciepła w budynku. Oznacza to, że może ono częściowo pokryć między innymi zakup i instalację pomp ciepła, wykonanie odwiertów oraz inne prace związane z wymianą starego, nieekologicznego systemu grzewczego na nowoczesny i wykorzystujący odnawialne źródła energii.


Dofinansowanie do pomp ciepła przysługuje właścicielom i użytkownikom wieczystym budynków. Aby je uzyskać, należy złożyć wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – w przypadku mieszkańców Rawy Mazowieckiej będzie to Fundusz w Łodzi. Należy uzyskać pozytywną decyzję kredytową z banku, który ma z Funduszem podpisaną umowę. Dofinansowanie w określonej kwocie zmniejszy zobowiązanie kredytowe beneficjenta.


Dotacja może wynieść maksymalnie 40% kosztów kwalifikowanych zadania (czyli m.in. zakupu pompy ciepła; szczegóły dostępne są na stronie Funduszu). Kredyt bankowy może objąć również koszty niekwalifikowane, ale wysokość dofinansowania wyliczana jest względem części kredytu obejmującej koszty kwalifikowane. Inwestycja nie może być zakończona przed podjęciem decyzji o przyznaniu dofinansowania – dotyczy ono jedynie przedsięwzięć, które trwają lub są planowane w przyszłości.


Apic – zainwestuj w pompę ciepła i zdobądź dofinansowanie z naszą pomocą


Jako producent pomp ciepła jesteśmy gotowi do wszelkiej pomocy w uzyskiwaniu dofinansowań na cele termomodernizacyjne. Doradzimy także wybór urządzenia oraz instalacji grzewczej w domu, w którym przeprowadzana będzie inwestycja. Na podstawie audytu energetycznego określimy z zapotrzebowanie budynku na ciepło, wskażemy preferowaną moc pompy oraz dolne źródło. Pomożemy też podczas załatwiania formalności w Funduszem oraz bankiem, w kompletowaniu dokumentacji, wypełnianiu wniosków. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą!