A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Siedlce

2017/08/30 09:35

Wszystkie prace remontowe, renowacje czy modernizacje wiążą się z dużymi wydatkami. Zakup nowych sprzętów, materiałów budowlanych, a także koszty robocizny – wszystko to może się stać dużym obciążeniem dla właściciela budynku. Jednak przychodzi w końcu taki moment, że trzeba podjąć się podobnych prac – po to, aby zwiększyć komfort życia mieszkańców lub oszczędzić na dalszej eksploatacji budynku. Jednym z przedsięwzięć, które warto przeprowadzić zwłaszcza w starym budownictwie, jest zakup i instalacja pompy ciepła – czyli wymiana starego systemu grzewczego na nowy, bardziej wydajny, ekologiczny i nowoczesny.


Aby oszczędzić na tej inwestycji najwięcej ile się da, warto postarać się o dofinansowanie do pomp ciepła. Jest to opcja dostępna dla mieszkańców Siedlec oraz mieszkańców innych miejscowości w województwie mazowieckim. Jak się starać o taką dotację? Ile może ona maksymalnie wynieść? Wszystkie te kwestie poruszamy poniżej.


Siedlce – zdobądź dofinansowanie do pomp ciepła


Dofinansowanie, które można zdobyć z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jest przyznawane na cele termomodernizacyjne, np.:

  • docieplenie budynku,

  • renowację systemu grzewczego,

  • zakup i instalację ekologicznych urządzeń grzewczych, np. pomp ciepła.

Aby uzyskać takie dofinansowanie, należy postarać się o kredyt w banku, który współpracuje z Funduszem w tym zakresie. Lista takich banków dostępna jest m.in. na stronie Funduszu – można więc bez problemu znaleźć wszystkie placówki oferujące taką opcję. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej, bank w imieniu klienta kieruje wniosek o dofinansowanie do Funduszu. Następnie wyliczana jest kwota dotacji, która jest zależna od wysokości kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Pieniądze z dofinansowania nie trafiają natomiast bezpośrednio do beneficjenta, ale na konto banku udzielającego kredytu, w ramach jego częściowej spłaty.


Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących dofinansowania do pompy ciepła, które można uzyskać w Siedlcach, możesz:

  • skontaktować się z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej bądź znaleźć informacje na jego stronie internetowej,

  • wybrać się do jednej z placówek banków współpracujących z Funduszem w Twojej okolicy,

  • skontaktować się z nami – jako producent pomp ciepła jesteśmy w stanie przybliżyć Ci kwestie formalne związane z dofinansowaniami oraz pomóc w załatwianiu formalności i doborze odpowiednich urządzeń. Zapraszamy!