A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Sieradz

2017/06/01 11:04

Koszt budowy domu o metrażu ok. 120 m2 sięga około 400 tysięcy złotych. Oczywiście dokładna wysokość zależy od użytych materiałów i technologii budowlanych. Przy tak dużej kwocie warto szukać oszczędności gdzie tylko się da. Jeśli część materiałów uda się kupić po niższej cenie (np. poza sezonem, kiedy hurtownie organizują wyprzedaże), to warto z tej opcji skorzystać. Podobnie jest w przypadku wszelkich dofinansowań, które uzyskać można z różnych źródeł.


Jedną z wartych zainteresowania opcji jest dofinansowanie do pomp ciepła, które można uzyskać między innymi w Sieradzu. Część kosztów związanych z termomodernizacją lub instalacją ekologicznego systemu grzewczego w powstającym od podstaw budynku może być pokryta z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jako że każdego roku na ten cel przeznaczana jest określona kwota w budżecie. Aby skorzystać z takiej opcji, należy dopełnić wszelkich formalności związanych z dokumentacja i terminami. Przede wszystkim należy postarać się o pozytywną decyzję kredytową w banku, który ma z Funduszem podpisaną umowę o współpracy. Później za pośrednictwem banku składany jest wniosek o dofinansowanie. Gdy zostanie ono przyznane, część zobowiązania finansowego – kredytu zaciągniętego na zakup i instalację pompy ciepła – jest spłacana ze środków dotacji, nie zaś z kieszeni inwestora. W ten sposób można zaoszczędzić kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, w zależności od wybranego modelu pompy ciepła i zapotrzebowania budynku na energię cieplną.


Sieradz – zdobądź dofinansowanie do pomp ciepła z naszą pomocą


Jako producent pomp ciepła, oferujemy nie tylko najlepszej jakości urządzenia grzewcze, ale także fachowe doradztwo. Jesteśmy w stanie pomóc w wyborze pompy ciepła, która najlepiej spełni potrzeby użytkowników, ale także dopomóc w uzyskaniu dofinansowania na ten cel. Podpowiemy też najlepsze rozwiązania dotyczące odwiertów i instalacji.


Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby z Sieradza, które zainteresowane są instalacją nowego, wykorzystującego odnawialne źródła energii systemu grzewczego w swoim domu. Z naszą pomocą inwestycja ta będzie znacznie prostsza, przebiegnie sprawnie i oszczędnie. Wszystkim naszym klientom polecamy też nasze usługi instalacyjne i projektowe. Zapewniamy również serwis naszych urządzeń na terenie całej Polski. Zapraszamy do kontaktu!