A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Sochaczew

2018/01/08 20:39

Instalacje grzewcze, które wykorzystują odnawialne źródła energii, są wspierane przez wiele instytucji publicznych, zarówno krajowych, jak i europejskich. Istnieje wiele możliwości uzyskania dotacji na zakup i instalację takich urządzeń. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.


Sochaczew – dofinansowanie do pomp ciepła


Rosnącą popularność pomp ciepła w Polsce zawdzięczają one coraz szerszej promocji, która wpływa na zwiększenie się świadomości społeczeństwa na temat dostępnych rozwiązań i ich zalet. W przypadku pomp ciepła, ich największe atuty są następujące:

  • są przyjazne środowisku, ponieważ wykorzystują naturalną energię z gruntu, wody lub powietrza i nie emitują szkodliwych substancji,

  • pozwalają oszczędzić na ogrzewaniu domu oraz wody,

  • są dofinansowywane ze środków publicznych, dzięki czemu można znacząco zmniejszyć własny wkład finansowy w ich zakup i montaż.


O dofinansowanie do pomp ciepła może się starać zarówno osoba prywatna, jak i wspólnota mieszkaniowa, a także samorządy i inne podmioty. Istnieje wiele programów skierowanych do różnych beneficjentów. Dlaczego warto z nich korzystać? Przede wszystkim dzięki dofinansowaniu można oszczędzić koszty własne wyłożone na inwestycję. Rzecz jasna wysokość dotacji jest ograniczona i nie może przekroczyć określonej części inwestycji ani wyznaczonych kwot, jednak mimo to może w ogromnym stopniu odciążyć kieszeń inwestora. Co więcej, ta przyszłościowa inwestycja pozwala na wieloletnie oszczędności na ogrzewaniu, a więc jej koszty z czasem się zwracają w postaci niższych niż dotychczas rachunków.


Jeśli jesteś zainteresowany taka opcją w Sochaczewie, powinieneś poszukać możliwości uzyskania dofinansowania w swojej okolicy. Otrzymane pieniądze mogą pokryć część kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, do których zalicza się między innymi zakup fabrycznie nowej pompy ciepła, montaż instalacji grzewczej oraz systemu c.o. i c.w.u. Koszty kwalifikowane nie obejmują zakupu grzejników oraz pozostałych prac remontowych wykonywanych podczas termomodernizacji budynku.


Sochaczew – dowiedz się więcej o dofinansowaniu


Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami dostępnymi w Sochaczewie oraz do kontaktu z nami, ponieważ jako producent pomp ciepła możemy przedstawić szczegóły dotyczące przebiegu takiej inwestycji, również od strony formalnej. Zapraszamy serdecznie!