A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Sulejówek

2018/09/18 11:09

Obecnie istnieje bardzo wiele różnorodnych form dofinansowań do różnych inwestycji. Jeśli mają one na celu polepszenie stanu środowiska, zwiększenie wydajności (np. w przypadku produkcji rolniczej) lub podniesienie standardu w jakikolwiek inny sposób, bardzo często można się starać o dodatkowe wsparcie ze środków publicznych i nie trzeba wszystkich zakupów czy modernizacji wykonywać samodzielnie.


Jedną z ciekawych propozycji jest dofinansowanie do pomp ciepła, czyli możliwość uzyskania zwrotu za inwestycję w to ekologiczne urządzenie grzewcze. Takie dofinansowanie staje się nie tylko dużą ulgą dla inwestorów, ale także dodatkową zachętą dla tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o zainstalowaniu nowego, ekologicznego systemu grzewczego w swoim budynku. Szansa na zwrot nawet 20% kosztów kwalifikowanych inwestycji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwala liczyć na dużą oszczędność, która w przypadku tak poważnej i drogiej inwestycji może wyjść tylko na dobre – i to na bardzo dobre.


Dlaczego warto starać się o dofinansowanie do pomp ciepła?


Po powyższych rozważaniach odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. Pierwszym argumentem jest oczywiście oszczędność, którą akurat w tym wypadku można rozumieć na dwa sposoby: oszczędność na inwestycji (zwrot jej części) oraz oszczędność na ogrzewaniu (niższe koszty już od pierwszego sezonu grzewczego). Po drugie, szybka i łatwa procedura uzyskiwania dofinansowań. Po trzecie, dokonanie inwestycji, dzięki której poprawi się stan środowiska (pompy ciepła wykorzystują odnawiane źródła energii i nie emitują szkodliwych substancji). Jeśli tylko dofinansowanie do pomp ciepła ma nakłonić kogokolwiek do zakupu i montażu tego urządzenia, to z pewnością jest to trafny pomysł i warto mu się przyjrzeć.


Chcesz skorzystać z tej możliwości z Sulejówku? Wystarczy, że znajdziesz w swojej okolicy bank współpracujący z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz otrzymasz pozytywną decyzję kredytową. Ponadto będziesz musiał znaleźć urządzenie, które spełni potrzeby Twojego budynku. To zadanie możesz jednak pozostawić nam – jako producent pomp ciepła chętnie pomożemy Ci wybrać model, który najlepiej sprawdzi się akurat w Twoim przypadku. Nie przegap swojej okazji i skorzystaj z dofinansowania już teraz!