A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Tomaszów Mazowiecki

2017/04/25 08:13

Podczas budowy lub remontu domu koszty mnożą się w nieskończoność. Oczywiście wcześniej wykonuje się wycenę całej inwestycji, ale niemal zawsze jest tak, że w ostatecznym podsumowaniu koszt był znacznie wyższy niż się przewidywało. Niektóre inwestycje są droższe od innych – mowa np. o wymianie instalacji sanitarnej czy modernizacji systemu grzewczego w domu. Takie duże przedsięwzięcia wymagają ingerencji w wiele elementów w strukturze budynku, natomiast zakup nowych urządzeń, które docelowo mają służyć przez wiele kolejnych lat, to koszt rzędu kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Niektóre inwestycje są jednak wspierane ze środków publicznych. Można się starać o dofinansowanie między innymi w sytuacjach, gdy wprowadzone zmiany mają wpłynąć pozytywnie na środowisko naturalne. I jest to możliwe nie tylko w przypadku firm i przedsiębiorstw, ale także prywatnych domów. Przykładem takiego wspieranego dofinansowaniem przedsięwzięcia jest zakup i instalacja pompy ciepła. Jest to urządzenie wykorzystujące naturalne, odnawialne źródła energii. Jego zamontowanie pozwala na skuteczne ograniczenie zużycia energii, a co za tym idzie – na duże oszczędności na ogrzewaniu domu oraz wody. Jest to więc rozwiązanie równie ekologiczne, co ekonomiczne, a możliwość uzyskania dotacji sięgającej nawet 25% kosztów inwestycji (w zależności od programu, z którego się korzysta), to niewątpliwie duży argument przemawiający za jej dokonaniem.


Tomaszów Mazowiecki - jak uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła?


W każdym rejonie Polski o dofinansowanie do pomp ciepła należy starać się w nieco inny sposób. Pula środków przeznaczonych na ten cel może być ograniczona, podobnie jak terminy składania wniosków czy też warunki otrzymania dotacji. Dlatego warto zasięgnąć fachowej porady w tej sprawie – tak, by mieć szansę złożyć całą dokumentację we właściwej formie i w odpowiednim terminie. Oferujemy swoją pomoc w tej kwestii. Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi zmianami dotyczącymi warunków otrzymywania dofinansowania – tak w Tomaszowie Mazowieckim, jak i w pozostałych częściach Polski. Z naszą pomocą zadanie to będzie znacznie prostsze i na pewno mniej stresujące. Oprócz tego zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie doboru pompy ciepła do zapotrzebowania określonego budynku, a także usługi instalacyjne oraz serwis urządzenia. Zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych naszymi produktami, usługami oraz poradami!