A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Wyszków

2018/05/07 19:04

Inwestując we własny dom zawsze odczuwamy pewnego rodzaju satysfakcję. Widzimy zmiany, które zachodzą czy to w jego wnętrzu, czy na zewnątrz. Mamy poczucie dążenia do doskonałości w zakresie wyglądu i funkcjonalności budynku, który do nas należy. I choć wiąże się to z dużymi kosztami, to doskonale wiemy, że wydatki te są niezbędne i na dłuższą metę przyniosą nam same korzyści.


Dotyczy to również inwestycji w nowe urządzenia grzewcze. Osoby, które decydują się na zainstalowanie nowego źródła ciepła w domu oraz termomodernizację całego budynku robią to dlatego, że widzą przyszłe korzyści takiej zmiany. Wiedzą, że koszty ogrzewania domu się obniżą, wzrośnie bezpieczeństwo i komfort użytkowania systemu cieplnego, a dom będzie ogrzewany wydajniej i ekologiczniej, a więc zyskają na tym zarówno domownicy, jak i środowisko naturalne.


Choć koszt inwestycji w nowe urządzenie grzewcze jest dość wysoki, to doskonałą pomocą okazują się dostępne dofinansowania, które można uzyskać np. do pomp ciepła, jak i do innych ekologicznych urządzeń grzewczych. Warto zainteresować się tą opcją, odciążając nieco własny budżet inwestycyjny i zwiększając swoje możliwości.


Wyszków – jak uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła?


Mieszkańcom Wyszkowa dofinansowanie do pomp ciepła przysługuje na tych samych zasadach co pozostałym mieszkańcom województwa mazowieckiego. Współpracując z bankiem kredytującym przedsięwzięcie, można złożyć wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji, część zaciągniętego kredytu spłacana jest do banku bezpośrednio przez Fundusz, natomiast obciążenie finansowe beneficjenta maleje. To wygodny, skuteczny i przede wszystkim korzystny system, który działa od lat w całej Polsce.


Szczegóły dotyczące takich dofinansowań można uzyskać bezpośrednio w Funduszu oraz w bankach, które mają z nim podpisaną umowę o współpracy w tym zakresie (ich listę można znaleźć na stronach internetowych oddziałów wojewódzkich Funduszu). Firma apic, jako producent pomp ciepła, na które przysługuje taka forma dotacji, także służy informacjami na ten temat. Chętnie doradzimy w tym zakresie oraz pomożemy wybrać produkt najlepiej spełniający potrzeby danego budynku oraz jego mieszkańców.


Zapraszamy do współpracy i życzymy udanej inwestycji!