A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Ząbki

2018/01/18 20:00

Dla wielu instytucji publicznych, zarówno krajowych, jak i europejskich, ochrona środowiska stała się kwestią priorytetową. Zarówno wysokie zużycie energii, jak i zanieczyszczenia środowiska, w tym także zanieczyszczenie powietrza, ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie ludzi. Ma to także niekorzystne konsekwencje finansowe. Od lat promowane są ekologiczne rozwiązania dotyczące funkcjonowania budynków i instytucji. Do inicjatyw zachęcających do stosowania ekologicznych metod produkcji czy wykorzystania energii należą różnorodne dofinansowania, które osoby prywatne i firmy mogą otrzymywać do proekologicznych inwestycji. Jednym z takich przedsięwzięć jest dofinansowanie do pomp ciepła, o które starać się może każdy właściciel budynku. Dotyczy to także budynków usytuowanych w Ząbkach i okolicach.


Ząbki - dowiedz się więcej o dofinansowaniu do pomp ciepła


Jako producent pomp ciepła dokładamy wszelkich starań, aby informacje o naszych produktach i ich pozytywnym wpływie na poprawę stanu środowiska trafiły do jak największej liczby ludzi. Wszyscy ci, którzy zdecydują się na termomodernizację swojego budynku – czy to poprzez polepszenie izolacji termicznej, czy przez wymianę systemu grzewczego na oparty na odnawialnych źródłach energii – przyczyniają się do obniżenia ilości zanieczyszczeń w środowisku. Wiele z nich jest efektem spalania materiałów opałowych. Emitowane do atmosfery związki szkodzą nie tylko ludziom, ale i zwierzętom oraz roślinności (np. poprzez kwaśne deszcze).


Warto postawić na ekologię, zwłaszcza jeśli zmiana ta może przynieść także korzyści finansowe. Wszyscy ci, którzy zdecydowali się już na korzystanie z pompy ciepła w swoim domu, z pewnością potwierdzą, że koszty ogrzewania są obecnie znacznie niższe. Różnicę widać już w pierwszym sezonie grzewczym. Oszczędność, która wynika z wykorzystywania pompy ciepła, sprawia, że sama inwestycja stopniowo zaczyna się zwracać.


Dofinansowanie do pomp ciepła jest natomiast dodatkowym argumentem. Skorzystanie z tej możliwości sprawia, że tak naprawdę na tej inwestycji oszczędza się dwa razy. Dotacja może pokryć dużą część kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Zalicza się do nich zakup pompy ciepła. Aby uzyskać dofinansowanie, należy dokonać niezbędnych formalności z bankiem kredytującym oraz z funduszem udzielającym dotacji. Chętnie udzielimy więcej informacji wszystkim, którzy skontaktują się z nami w sprawie zakupu pompy. Zapraszamy mieszkańców Ząbek i okolic!