A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Dofinansowanie do pomp ciepła Zduńska Wola

2017/05/30 09:11

Termomodernizacja budynku czy też wybór systemu grzewczego do domu, który właśnie jest budowany, to poważna inwestycja. Sam zakup nowoczesnego urządzenia grzewczego, np. pompy ciepła, to wydatek rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu złotych. Do tego dochodzą koszty prac projektowych i instalacyjnych oraz konieczność instalacji systemu centralnego ogrzewania w całym domu. Oczywiście wszystkie te wydatki zwracają się po pewnym czasie, gdyż oszczędność płynąca z użytkowania takich urządzeń jest bardzo duża. Jednak już na etapie ich instalacji warto pomyśleć o tym, czy da się w jakiś sposób obniżyć koszty inwestycji.


Jedną z opcji jest dofinansowanie do pomp ciepła, które uzyskać mogą inwestorzy – właściciele lub użytkownicy wieczyści budynków. Dla mieszkańców Zduńskiej Woli ta opcja także jest dostępna. Wystarczy wypełnić i złożyć odpowiednie dokumenty do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który współpracuje z bankami udzielającymi kredytów inwestycyjnych. W ten sposób można zaoszczędzić przynajmniej kilka tysięcy złotych.


Zduńska Wola - postaraj się o dofinansowanie do pomp ciepła


Dlaczego warto skorzystać z tej opcji? Odpowiedź jest chyba oczywista. Znaczącej części pieniędzy przeznaczonych na zakup i instalację pompy ciepła nie trzeba będzie wykładać z własnej kieszeni. Zaoszczędzone w ten sposób kwoty można później przeznaczyć na inne cele. Tych z pewnością będzie mnóstwo, ponieważ różnorodne koszty pojawiają się zarówno podczas budowy, jak i remontu domu (np. wykończenie, dekoracje, elementy wyposażenia, meble itd.).


Wiedzę na temat dofinansowania do pomp ciepła można zdobyć bezpośrednio w Funduszu lub wyszukując informacje na temat jego budżetu w internecie. Warto też skorzystać z fachowej porady producenta pompy ciepła, który działa lokalnie. W apic jesteśmy w stanie pomóc w kwestii dofinansowania – zarówno naszą wiedzą i poradą, jak i w praktyczny sposób (np. podczas kompletowania i wypełniania wniosków o dofinansowanie). Nasze porady będą też bezcenne podczas wyboru konkretnego modelu pompy ciepła oraz instrukcji dotyczących jej użytkowania.


Zachęcamy do kontaktu z nami. Chenie udzielimy więcej informacji mieszkańcom Zduńskiej Woli i pomożemy oszczędzić na tej ważnej inwestycji, a nasze pompy ciepła z pewnością spełnią wszystkie oczekiwania i będą niezawodnie służyły przez kolejne lata. Zapraszamy!