A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Jakiej firmy pompa ciepła? Producenci Łódź

2017/04/10 10:44

Do najpopularniejszych obecnie systemów grzewczych w domach należą pompy ciepła. Nic w tym dziwnego – zastosowanie tej technologii pozwala na ekologiczne i przede wszystkim tanie ogrzanie budynku. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na jego rodzaj, parametry techniczne oraz oczywiście na producenta.


Firmy produkujące pompy ciepła oferują różnorodne rozwiązania. Wśród dostępnych opcji można znaleźć pompy gruntowe, wodne i powietrzne. Każda z nich charakteryzuje się nieco innym trybem pracy, ponieważ różne są źródła, z których mechanizm pobiera ciepło. Żeby zrozumieć te różnice, należy przede wszystkim zobrazować sobie ogólny mechanizm pracy pomp.


Pompy ciepła odbierają ciepło z tak zwanego dolnego źródła, które jest źródłem zimniejszym względem źródła górnego – czyli wody krążącej w instalacji grzewczej. Pompy nie wytwarzają więc ciepła same, a jedynie poddają je procesom termodynamicznym, przekazując je z dolnego do górnego źródła.


Łódź – producenci pomp ciepła i ich propozycje


Producent pomp ciepła z Łodzi może więc zaoferować następujące rodzaje mechanizmów:

  • Pompa gruntowa – dolnym źródłem jest grunt.

  • Pompa wodna – dolnym źródłem jest woda.

  • Pompa powietrzna – dolnym źródłem jest powietrze.


Inwestor musi natomiast zdecydować, które z tych urządzeń zakupić i oczywiście jakiej firmy pompę ciepła wybrać. Tę pierwszą kwestię może rozstrzygnąć poprzez analizę takich kwestii jak:

  • Możliwości techniczne – czyli warunki panujące na danym terenie, które umożliwiają lub uniemożliwiają zastosowanie konkretnego rozwiązania (np. powierzchnia działki, wysokość wód gruntowych, jakość wody, wydajność studni itd.)

  • Możliwości finansowe – koszty zastosowania różnych technologii są zróżnicowane.

  • Koszty eksploatacyjne – które wiążą się ze stabilnością termiczną układu. Pompa zasilana jest energią elektryczną, więc im lepiej dobrany jest rodzaj pompy do warunków, tym koszty użytkowania będą niższe.

  • Kwestie obsługi – pompy gruntowe nie potrzebują właściwie żadnej obsługi, natomiast w przypadku pomp wodnych konieczne jest np. kontrolowanie filtrów. Nie wolno też zapominać o okresowych kontrolach oraz ewentualnych pracach konserwacyjnych.


Łódź - jakiej firmy pompę ciepła najlepiej wybrać?


Oczywiście sprawdzonej! Jest to na tyle kosztowna inwestycja, że nie warto ryzykować. Produkty powinny mieć niezbędne certyfikaty jakości oraz być polecane przez innych użytkowników. Oba te warunki spełniają pompy apic. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.