A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Głowno

2017/07/25 10:54

Instalacja pompy ciepła w domu to duża inwestycja. Zakup i montaż tego urządzenia generuje niemałe koszty. Warto jednak pamiętać, że po niedługim czasie użytkowania zwrócą się one w postaci oszczędności na ogrzewaniu budynku. Pompy ciepła są bowiem ekologicznymi i oszczędnymi urządzeniami grzewczymi. Ich funkcjonowanie oparte jest na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, a pobór energii elektrycznej jest podczas ich pracy minimalny. Nie ma konieczności zakupu opału na chłodniejsze okresy w roku. Nie ma też konieczności ponoszenia kosztów napraw starych, awaryjnych systemów grzewczych. Oznacza to, że instalacja pompy ciepła zawsze wiąże się z oszczędnością. Warto więc zainwestować w takie urządzenie. Jego montażem powinni się natomiast zająć specjaliści.


Montaż pompy ciepła – usługi instalacyjne w Głownie i nie tylko


Sama instalacja nowego systemu grzewczego jest oczywiście dużym wyzwaniem. Wiąże się z koniecznością wykonania odpowiednich pomiarów (w tym także audytu energetycznego budynku, na podstawie którego wybiera się rodzaj i moc pompy ciepła), dokonania zakupu niezbędnych sprzętów i surowców, wykonania odwiertów oraz bardzo często prac remontowych związanych ze zmianą źródła ciepła w budynku. Montaż pompy ciepła jest tylko jednym z elementów tego długiego procesu.


Ważne jest, aby całość przedsięwzięcia powierzyć komuś, kto zna się na tym i kto wykona instalację zgodnie z zaleceniami producenta. Inaczej istnieje bowiem możliwość, że urządzenie nie będzie pracowało właściwie i nie zapewni mieszkańcom budynku zamierzonego komfortu cieplnego.


Dlatego wszystkim osobom kupującym produkty apic polecamy skorzystanie z usług naszych partnerów – autoryzowanych instalatorów przygotowanych do tego, by właściwie zamontować urządzenia apic w domu klienta oraz przygotować je do długotrwałego, wydajnego i bezawaryjnego funkcjonowania. Usługi naszych instalatorów polecamy zarówno mieszkańcom Głowna, jak i innych polskich miast. Lista współpracujących z nami firm dostępna jest na naszej stronie internetowej. Warto powierzyć to zadanie fachowcom i mieć pewność, że wszystko będzie w przyszłości działało tak jak należy, a razie jakichkolwiek niejasności można uzyskać pomoc i poradę u źródła. Po więcej informacji na temat instalacji pompy ciepła można się do nas zgłosić telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do kontaktu zarówno mieszkańców Głowna, jak i okolic!