A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Józefów

2018/09/07 16:04

Tysiące osób w całej Polsce przekonały się już, że montaż pompy ciepła to inwestycja warta zainteresowania, zarówno jeśli chodzi o budynki mieszkalne, jak i użytkowe. Pompa ciepła pozwala ogrzać budynek niedrogo i skutecznie, a przy tym jest urządzeniem ekologicznym i działającym w sposób cichy. Nie wymaga skomplikowanej obsługi, a jej zakupu można dokonać niezależnie od swojego miejsca zamieszkania. Chcesz dowiedzieć się więcej o tych urządzeniach? Czytaj dalej!


Instalacja pompy ciepłą – na czym polega?


Instalacja pompy ciepła to przedsięwzięcie, które składa się z trzech etapów.

  • Pierwszym z nich jest wykonanie projektu inwestycji. To kluczowy moment, ponieważ właśnie wtedy określa się rodzaj instalowanego urządzenia, jego moc i konkretny model na podstawie warunków geotechnicznych oraz własnych preferencji dotyczących komfortu użytkowania pompy ciepła i całego systemu grzewczego (wysokość temperatur w pomieszczeniach, rodzaj podłóg itd.). Posiadając te niezbędne wytyczne można właściwie zaprojektować i wykonać instalację.

  • Drugi krok to instalacja systemu centralnego ogrzewania – gdy już wiemy, skąd będzie czerpane ciepło i wykonane zostało dolne źródło, konieczne jest opracowanie optymalnego dla obiektu systemu ogrzewania, aby pompa ciepła jak najlepiej pełniła później swoje role.

  • Trzeci krok to właściwy montaż pompy ciepła, który następuje po wykonaniu ogrzewania podłogowego i wylaniu posadzek. Najpierw należy przygotować pomieszczenie, w którym dokona się montażu pompy ciepła, a następnie następuje instalacja układu roboczego.


Instalacja pompy ciepła w Józefowie – zadanie dla specjalistów


Wszystko to brzmi nieco skomplikowanie, jednak dla specjalistów w tej dziedzinie nie jest to żadna czarna magia. Dlatego w kwestii instalacji pompy ciepła warto współpracować z profesjonalistami. Możemy polecić najlepszych instalatorów w okolicy i - naturalnie – zaoferować najwyższej jakości pompy ciepła (więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w zakładce "Dystrybutorzy"). Nasze urządzenia doskonale sprawdzają się w już w setkach budynków. Twój może dołączyć do ich grona. Jeśli szukasz pompy ciepła dla swojego obiektu lub domu w Józefowie, skontaktuj się z nami – skorzystaj z naszych porad i złóż zamówienie na wybrane urządzenia. Serdecznie zapraszamy do współpracy!