A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Konstantynów Łódzki

2017/07/06 08:27

Komfort termiczny w domu to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia o każdej porze roku. Gdy nadchodzą jesienne chłody, a później zimowe mrozy, bardzo ważne jest, aby system grzewczy zainstalowany w domu zapewniał mieszkańcom optymalną temperaturę. Piece opalane drewnem czy węglem mogą skutecznie ogrzać dom, jednak taki sposób ogrzewania jest kosztowny, a zarazem niekorzystny dla środowiska. Stare rozwiązania bardzo często stwarzają też zagrożenie dla mieszkańców. Dlatego w domach, które je wykorzystują, zalecana jest termomodernizacja. Wymiana systemu grzewczego na nowoczesny, niezawodny i ekologiczny, np. instalacja pompy ciepła, to szansa nie tylko na oszczędność, ale także na poprawienie warunków wewnątrz mieszkania i zapewnienie rodzinie pełnego komfortu.


Instalacja pompy ciepła – dlaczego warto się na to zdecydować?


Jednym z rodzajów urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii są pompy ciepła. Są to urządzenia korzystające z energii pochodzącej z gruntu, wody lub powietrza (w zależności od wybranego rodzaju). Jeśli są właściwie dobrane do budynku pod katem jego zapotrzebowania energetycznego (określonego na podstawie audytu energetycznego), skutecznie i niedrogo sprawiają, że każdy mieszkaniec przebywa w komfortowych warunkach niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz.


Pompy ciepła to urządzenia zaawansowane technologicznie. Działają właściwie bez udziału użytkownika. Ustawienie parametrów funkcjonowania to jedyne, co trzeba zrobić, aby zaprogramować odpowiedni sposób działania. Urządzenie będzie pracowało tak, aby utrzymać w domu określoną temperaturę, a więc automatycznie będzie dostosowywało swoją pracę do warunków panujących na zewnątrz i wewnątrz. Można też zaprogramować je tak, by temperatura w domu zmieniała się o określonych godzinach (np. niższe temperatury w godzinach przedpołudniowych, gdy mieszkańcy są w pracy/szkole i nie ma potrzeby ogrzewania budynku w tym samym stopniu).


Montaż pompy ciepła ułatwia codzienne funkcjonowanie, pozwala na dużą oszczędność i przy tym gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Mieszkańcom Konstantynowa Łódzkiego oferujemy swoje usługi w tym zakresie. U nas zaopatrzysz się w pompy ciepła najnowszej generacji i zamówisz usługę ich instalacji w swoim domu. Oferujemy też fachowe doradztwo w zakresie wyboru i korzystania z pomp, a także serwis w ramach udzielonej gwarancji. Zapraszamy do kontaktu!