A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Legionowo

2017/09/14 09:46

Instalacji pompy ciepła nie powinno się powierzać osobom niedoświadczonym lub nie znającym parametrów określonego sprzętu. Ważne jest, aby montażem tego urządzenia zajęły się osoby:

  • bezpośrednio współpracujące z producentem lub

  • doskonale znające urządzenia danej marki (pracujące z nimi w przeszłości).


Jako firma zajmująca się produkcją tego rodzaju urządzeń grzewczych chcemy, aby ich montaż przebiegał w zgodzie z naszymi wytycznymi. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować użytkownikom, że sprzęty, które kupili, będą działały właściwie i wydajnie. Dlatego też podejmujemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski i upewniamy się, że dokonują oni prac montażowych zgodnie z naszymi wskazaniami.


Kupując u nas pompę ciepła, zapytaj o usługi instalacyjne, które świadczymy. Jeśli jesteś mieszkańcem Legionowa, w Twojej okolicy z pewnością działają autoryzowani partnerzy naszej firmy - możesz więc bez problemu skorzystać z profesjonalnej usługi.


Instalacja pompy ciepła – etapy


Przed rozpoczęciem tego przedsięwzięcia warto zapoznać się z czynnościami, które będą wykonywane podczas montażu. Etapy instalacji prezentują się następująco:


  • Etap pierwszy: wykonanie odwiertów pod dolne źródło pompy ciepła. Dolne źródło dobierane jest na podstawie oceny warunków terenu wokół budynku. Energia może być pobierana z wody, gruntu lub powietrza. Jeśli w pobliżu znajduje się wydajna studnia, możliwa jest instalacja wodnej pompy ciepła, jeśli natomiast teren jest rozległy i nie ma na nim zbyt dużo bujnej roślinności, energię można pobierać z gruntu.

  • Etap drugi: wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego, dostosowanie instalacji c.o. i c.w.u. w budynku oraz przygotowanie wydzielonego pomieszczenia, w którym zainstalowane zostanie urządzenie grzewcze (kotłowni).

  • Etap trzeci: montaż geotermalnej pompy ciepła i ustawienie parametrów jej działania zgodnie z zapotrzebowaniem domowników.


Wszystkie szczegóły są oczywiście omawiane przed przystąpieniem do prac instalacyjnych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Legionowa, którzy chcieliby zamontować nowe urządzenie grzewcze w sowim budynku, do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania, pomożemy dobrać model urządzenia do potrzeb budynku, dostarczymy pompę ciepła i zajmiemy się kwestiami instalacyjnymi. Jeśli klient wyrazi takie życzenie, pomożemy także w uzyskaniu dofinansowania na tę inwestycję. Zapraszamy do współpracy!