A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Mława

2018/02/15 15:47

Instalację pompy ciepła można podzielić na trzy główne etapy, choć tak naprawdę dopiero ostatni z nich łączy się z faktycznym montażem sprzętu. Poniżej przedstawiamy pokrótce, jak przebiegają prace związane z instalacją tego urządzenia grzewczego. W celu uzyskania dalszych szczegółów klientów z Mławy zapraszamy do kontaktu.


Instalacja pompy ciepła etap I – dolne źródło


W pierwszej kolejności należy ustalić, jakie rodzaje pompy ciepła mogą się sprawdzić w danym budynku. W tym celu należy zbadać warunki geotechniczne na działce oraz dokładnie określić lokalizację obiektu (w przypadku domów, które dopiero są budowane).Należy też zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami (pożądana wysokość temperatury w budynku, rodzaj podłóg w pomieszczeniach itd.). Na tej podstawie możliwe jest wybranie dolnego źródła dla urządzenia i instalacja kolektorów pionowych lub poziomych. Najczęściej wykonywane są odwierty pionowe, jednak nie jest to jedyna dostępna opcja. Ich rodzaj należy dobrać biorąc pod uwagę warunki panujące na danym terenie.


Instalacja pompy ciepła etap II – system c.o.


Gdy już wybraliśmy rodzaj pompy ciepła oraz zdecydowaliśmy się na dolne źródło, kolejnym etapem jest wybór systemu grzewczego dla obiektu. Dla pomp ciepła szczególnie polecanym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe, które w gwarantuje najlepsze efekty i najbardziej wydajne ogrzewanie pomieszczeń. Dlatego też etap drugi realizacji inwestycji to montaż rur pod instalację ogrzewania podłogowego.


Instalacja pompy ciepła etap III – montaż pompy


Gdy wykonane są już odwierty oraz instalacja ogrzewania podłogowego, należy przygotować pomieszczenie, w którym zainstalowana zostanie pompa ciepła. Jako że jest to urządzenie pracujące bardzo cicho, "kotłownia" nie stawia dużych wymagań. Po napełnieniu, odpowietrzeniu i przygotowaniu systemów c.o. i c.w.u., następuje montaż urządzenia oraz jego uruchomienie. Następnie należy dokonać niezbędnych regulacji pracy systemu i dostosować go do oczekiwań użytkowników. Wszystkim tym oczywiście zajmuje się instalator, który opuszcza budynek dopiero w momencie, gdy prace są zakończone, urządzenie wyregulowane, a mieszkańcy w pełni poinformowani na temat jego dalszego użytkowania.


Apic zaprasza klientów z Mławy do składania zamówień na pompy ciepła oraz skorzystania z usług współpracujących z nami instalatorów. Więcej szczegółów chętnie przedstawimy telefonicznie lub mailowo – zapraszamy!