A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Opoczno

2017/06/20 09:15

Coraz więcej właścicieli budynków wyposażonych w przestarzałe, szkodliwe dla ludzi i środowiska systemy grzewcze decyduje się na ich wymianę – montaż pompy ciepła lub innego urządzenia opartego na odnawialnych źródłach energii. Rozwiązanie to często stosują także osoby budujące nowe domy. W ich przypadku montaż pompy ciepła można umieścić w planie prac budowlanych, a po ich zakończeniu budynek może od samego początku być ogrzewany za pomocą ekologicznego i oszczędnego systemu.


Do instalacji pompy ciepła zachęca też bez wątpienia fakt, że koszt tej inwestycji może być częściowo pokryty z dofinansowania. Zakup pompy ciepła zalicza się do kosztów kwalifikowanych inwestycji w termomodernizację budynku, w związku z czym może być częściowo sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mieszkańcy Opoczna mogą się o to starać za pośrednictwem banków zlokalizowanych w Opocznie i mających z Funduszem w Łodzi podpisaną umowę współpracy.


Instalacja pompy ciepła – ekologiczny strzał w dziesiątkę


O tym, że montaż pompy ciepła w domu jest inwestycją korzystną dla środowiska, dla ludzi oraz dla ich portfela, przekonali się wszyscy ci, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie w swoim domu. Dla niektórych przeszkodą mogą się wydawać formalności związane z taką inwestycją. W gruncie rzeczy jednak są one ograniczone do minimum. Podczas starania się o dofinansowania na ten cel, tak naprawdę to bank jest pośrednikiem pomiędzy inwestorem a Funduszem. Właściciel budynku do niego właśnie składa odpowiednie wnioski, a później wszystko w pewnym sensie toczy się samo. Bank podejmuje decyzję kredytową, przekazuje wniosek do Funduszu, przygotowuje umowę kredytową oraz, po zakończeniu inwestycji, otrzymuje od Funduszu spłatę części kredytu. Zadaniem inwestora jest natomiast przygotowanie niezbędnej dokumentacji potwierdzającej realizację zadania i osiągnięcie określonych efektów ekologicznych.


Jeśli chcesz w Opocznie dokonać montażu pompy ciepła, możesz w tym celu skorzystać z naszego doradztwa. Jako producent tych urządzeń grzewczych doskonale orientujemy się wszystkich formalnościach związanych z dotacjami oraz samym zakupem i instalacją systemu w budynku. Zapraszamy do kontaktu wszystkich tych, którzy wiedzą już, że pompa ciepła to rozwiązanie opłacalne, w które warto zainwestować. Chętnie pomożemy w realizacji tego przedsięwzięcia.