A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Ostrów Mazowiecka

2018/06/27 15:28

Oszczędne i ekologiczne urządzenia grzewcze, które w dodatku zapewniają komfort cieplny w całym budynku, to idealne rozwiązania zarówno do domów, jak i innych budynków użytkowych. Jeśli więc stoisz przed decyzją dotyczącą wyboru takiego urządzenia – niezależnie czy do budynku, który właśnie jest budowany, czy też do takiego, w którym przeprowadzana jest termomodernizacja – skup się na rozwiązaniach, które zagwarantują Ci wydajność i oszczędność oraz będą wykorzystywały odnawialne źródła energii.


Jednym z takich urządzeń jest pompa ciepła, na którą decyduje się w Polsce coraz więcej osób. W naszych warunkach klimatycznych nie jest łatwo utrzymać w budynkach komfort cieplny. Temperatury spadają zimą nawet do poniżej dwudziestu stopni na minusie. Przy tak dużych mrozach ogrzewanie budynków węglem, drewnem czy olejem kończy się tragicznie nie tylko dla kieszeni, ale także dla środowiska naturalnego. Wyjściem z tej sytuacji jest zakup i montaż pompy ciepła, która odciąży finanse i nie zaszkodzi otoczeniu.


Montaż pompy ciepła – znajdź fachowców w swojej okolicy


Pierwszym krokiem do dokonania inwestycji w pompę ciepła jest znalezienie w swojej okolicy producenta takich urządzeń i zapoznanie się z jego propozycjami. Następnie trzeba ustalić, jakie parametry sprzętu będą niezbędne dla danego budynku. Będzie to zależało od jego wielkości, a także materiału, z którego jest wykonany i rodzaju ocieplenia, które wpływają na stopień, w jakim budynek zatrzymuje energię cieplną. Na podstawie audytu energetycznego można dobrać konkretny model pompy ciepła, a następnie dokonać instalacji.


Instalacja pompy ciepła przebiega w kilku etapach. Konieczne będzie wykonanie odwiertów (chyba że zainwestuje się w powietrzną pompę ciepła, w przypadku której nie są one potrzebne), przygotowanie kotłowni oraz instalacja ogrzewania podłogowego w budynku. Choć brzmi to jak duże wyzwanie, to jeśli podejmą się go specjaliści, wszystko przebiegnie gładko i szybko, a użytkownicy czy mieszkańcy budynku szybko odczują korzyści.


W sprawie zakupu i montażu pompy ciepła w okolicach Ostrowi Mazowieckiej możesz kontaktować się z apic. Chętnie przedstawimy Ci naszą ofertę, pomożemy wybrać dobry sprzęt i polecimy najlepszych instalatorów w Twojej okolicy. Zainteresowany? Zapraszamy!