A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Piotrków Trybunalski

2017/04/13 15:14

Wyposażenie domu w nowe urządzenie grzewcze – a dokładniej w pompę ciepła – to proces, który w uproszczeniu można podzielić na dwa etapy:


  1. Wybór i zakup konkretnego modelu urządzenia.

  2. Montaż pompy ciepła i pozostałych elementów instalacji grzewczej.


Na każdym z tych dwóch etapów należy zwrócić uwagę na inne kwestie, które postaramy się za chwilę pokrótce przedstawić.


Piotrków Trybunalski – jak znaleźć w okolicy właściwą pompę ciepła?


Dobór konkretnego modelu pompy ciepła z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Trzeba go dokonać na podstawie kilku analiz i odpowiednich obliczeń. Pod uwagę bierze się takie kwestie, jak:

  • specyfika terenu – na podstawie której można określić dolne źródło, z którego będzie korzystało urządzenie,

  • zapotrzebowanie budynku na energię cieplną,

  • możliwości techniczne w budynku,

  • możliwości finansowe inwestora (w tym także szanse na uzyskanie dotacji na instalację nowego systemu grzewczego).


W doborze konkretnego produktu o określonej mocy i sposobie działania chętnie pomożemy każdemu, kto się do nas zgłosi. Po zapoznaniu się z warunkami technicznymi przedstawimy warte rozważenia możliwości, choć oczywiście ostateczna decyzja o montażu pompy ciepła o określonych parametrach będzie leżała po stronie właściciela budynku.


Instalacja pompy ciepła – skorzystaj z fachowej pomocy


Drugi krok to instalacjapompy ciepła. Tym zadaniem mogą zająć się jedynie fachowcy. Polecamy tych, z którymi podjęliśmy współpracę. Nasi autoryzowani partnerzy zajmą się nie tylko montażem pompy ciepła, ale także jej serwisem w przypadku awarii lub jakichkolwiek wątpliwości co do tego, czy działa prawidłowo. Pomogą też ustalić, jakie są optymalne ustawienia urządzenia i przekażą inne niezbędne do prawidłowego użytkowania informacje.


Oczywiście instalacja samej pompy ciepła to jedynie część zadania. Zwykle taka inwestycja wiąże się z koniecznością modernizacji systemu ogrzewania w budynku, wykonaniem odwiertów pod dolne źródło, zakupem i instalacją nowych grzejników itd. Wszystkie konieczne czynności są jednak określane jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac.


Jeśli szukasz w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego specjalistów od montażu pomp ciepła, sprawdź listę naszych autoryzowanych partnerów lub skontaktuj się z nami i zapytaj o usługi instalatorskie. Chętnie udzielimy wszystkich informacji i przedstawimy możliwe formy współpracy – zapraszamy do kontaktu!