A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Płońsk

2018/07/17 15:54

Z pomp ciepła cieszą się już tysiące rodzin w całej Polsce. Każda z nich musiała jednak podjąć wyzwanie związane z montażem tego urządzenia. Niestety nie jest to to samo co wstawienie nowego mebla czy wymiana sprzętu kuchennego. Instalacja pompy ciepła wiąże się z dość dużą ingerencją w budynek. Jednak z pewnością całe zamieszanie warte jest efektu.


Na czym polega instalacja pompy ciepła?


Jako że pompy ciepła są połączone z systemem ogrzewania podłogowego, w przypadku ich instalacji w stojących już budynkach konieczne jest położenie takiego systemu, a więc wymiana podłóg w budynku. Dużo mniej zamieszania czeka tych, którzy dopiero budują swój dom – podłogi i tak muszą dopiero powstać, więc można to bez problemu połączyć z procesem montażu systemu grzewczego.


Drugim wyzwaniem jest wykonanie odwiertów w przypadku pomp gruntowych i wodnych. Oczywiście właściciel budynku nie wykonuje ich sam – zajmują się tym instalatorzy, jednak bez wątpienia jest to przedsięwzięcie angażujące wiele energii i wymagające specjalistycznej wiedzy.


Trzeci ważny element procesu instalacji to umieszczenie pompy ciepła w kotłowni. Jako że urządzenia te pracują bardzo cicho, nie musi to być miejsce przygotowane w szczególny sposób. Może znajdować się w części użytkowej budynku, a praca pompy z pewnością nie będzie nikomu przeszkadzała.


Instalacja pompy ciepła Płońsk


Dla laika proces montażu pompy ciepła może się wydawać trudny, jednak dla profesjonalistów – instalatorów – realizacja takiego przedsięwzięcia nie będzie najmniejszym problemem. Dlatego warto zwrócić się do najlepszych, gdy inwestuje się w pompę ciepła, czy to w nowym, czy w starszym budynku.


Chcesz zrealizować taką inwestycję w Płońsku lub okolicach? Skontaktuj się z działającymi w pobliżu instalatorami działającymi we współpracy z naszą firmą. Ich listę znajdziesz tutaj: dystrybutorzy i instalatorzy. Jako partnerzy naszej firmy, doskonale znają nasze produkty, w związku z czym nie tylko wywiążą się z zadania bezbłędnie, ale będą także źródłem cennej wiedzy i porad dla przyszłych użytkowników pomp ciepła.


Serdecznie zapraszamy do współpracy klientów z Płońska i życzymy udanej, satysfakcjonującej inwestycji. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących produktów, usług lub instalacji, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.