A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Rawa Mazowiecka

2017/07/13 10:41

Rozwiązaniem, które w dużym stopniu może pomóc Ci oszczędzić na utrzymaniu domu, jest montaż pompy ciepła. Korzystanie z tego nowoczesnego urządzenia pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania wnętrz oraz ciepłej wody użytkowej. Oszczędności są najbardziej widoczne w porównaniu do systemów grzewczych zasilanych przez olej opałowy, gaz płynny bądź energię elektryczną, a także względem kotłów na węgiel, drewno lub gaz ziemny. Zakup i montaż pompy ciepła to niemały wydatek, ale wystarczy dokonać kilku szybkich obliczeń, aby przekonać się, że inwestycja ta szybko się zwróci.


Rawa Mazowiecka – dowiedz się więcej o instalacji pompy ciepła


Oferujemy trzy rodzaje pomp ciepła:

  • pompy ciepła gruntowe,

  • pompy ciepła wodne,

  • pompy ciepła powietrzne.


Jak wskazują już same nazwy, różnią się one źródłem, z którego pobierana jest energia. Najbardziej wydajnie pracują pompy ciepła wodne i gruntowe, ponieważ temperatura wód gruntowych oraz gruntu jest najbardziej stabilna. Zimą, nawet przy wysokich mrozach, może ona wynosić nawet 10 stopni na plusie, co pozwala pompie pracować na pełnych obrotach. Pompy powietrzne zaś, jako że wykorzystują energię pobieraną z powietrza, polecane są do budynków o mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym. Instalacja pompy ciepła, która działa w ten sposób, jest rozwiązaniem tańszym i polecanym w miejscach, w których nie ma możliwości wykonania odwiertów ze względu na zbyt małą ilość przestrzeni lub jej specyficzne zagospodarowanie.


W Rawie Mazowieckiej usługi montażu pompy ciepła oferowane są przez profesjonalnych instalatorów współpracujących z naszą firmą w tym zakresie. Wystarczy zgłosić się do nas, a my zajmiemy się zarówno doborem pompy do potrzeb budynku, jej dostarczeniem, a także profesjonalnym montażem. W ramach naszych usług oferujemy także serwis i doradztwo związane z funkcjonowaniem systemów grzewczych opartych na tych urządzeniach.


Pompa ciepła – postaw na oszczędność


Chcesz zainstalować powietrzną, wodną albo gruntową pompę ciepła w sowim domu w Rawie Mazowieckiej? Z naszą pomocą dowiesz się, który rodzaj pompy sprawdzi się najlepiej oraz dobierzesz moc pompy do zapotrzebowania energetycznego swojego domu. Zajmiemy się także pracami projektowymi oraz instalacją pompy ciepła. Osobom, które chcą skorzystać z opcji dofinansowania na cele termomodernizacyjne, pomożemy dokonać związanych z tym formalności. Zapraszamy do współpracy.