A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Siedlce

2017/08/31 10:32

Gdy już kupi się pompę ciepła dobraną do budynku i jego zapotrzebowania energetycznego, przychodzi czas na jej instalację. Tym jednak nie mogą zajmować się amatorzy. Od tego, jak zostanie zamontowane to urządzenie, zależy to, czy będzie działało sprawnie, wydajnie i przede wszystkim bezpiecznie.


Dlatego w sprawie instalacji pompy ciepła należy zawsze zwracać się do specjalistów. Nasza firma podjęła współpracę z wieloma instalatorami na terenie całego kraju, dlatego każdy zainteresowany może skorzystać z profesjonalnych usług oferowanych w okolicach miejsca swojego zamieszkania. Dotyczy o także mieszkańców Siedlec.Lista naszych autoryzowanych partnerów dostępna jest na naszej stronie internetowej.


Jak przebiega instalacja pompy ciepła?


Montaż pompy ciepła poprzedzony jest dokładną analizą zapotrzebowania budynku na ciepło. Dzięki tremu można dobrać najlepszy w danej sytuacji typ pompy ciepła oraz jej konkretny model o dostosowanej mocy. W naszej ofercie dostępne są następujące rodzaje pomp:

  • wodę pompy ciepła,

  • gruntowe pompy ciepła,

  • powietrzne pompy ciepła.


Jeśli wybór padnie na powietrzną pompę ciepła, nie jest konieczne wykonywanie odwiertów. Jeśli zaś będzie to wodna bądź gruntowa pompa ciepła, przed instalacją trzeba wykonać odwierty i położyć kolektory poziome lub sondy pionowe – w zależności od rodzaju i rozmiarów wykorzystanego terenu. Następnie są one łączone z samym urządzeniem, które znajduje się w budynku, w specjalnie do tego celu przygotowanym pomieszczeniu.


Jakie korzyści przynosi montaż pompy ciepła?


Osoby, które zdecydowały się na instalację pompy ciepła w miejsce starego urządzenia grzewczego (np. pieca, kotła) zauważają duże oszczędności związane z ogrzewaniem budynku, a także mogą cieszyć się znacznie łatwiejszą eksploatacją. Pompy ciepła nie trzeba bowiem opalać żadnym surowcem – zatem nie jest konieczne zaopatrywanie się w niego przed rozpoczęciem sezonu grzewczego każdego roku. Pompy działają właściwie bez udziału mieszkańców. Po ustawieniu parametrów funkcjonowania, samodzielnie regulują swoją pracę tak aby w domu panowała określona temperatura.


Zachęcamy wiec mieszkańców Siedlec do kontaktu z nami zarówno w sprawie zakupu, jak i instalacji pompy ciepła w budynku. Chętnie przedstawimy więcej szczegółów na temat naszych produktów i usług, polecimy zaufanych instalatorów i pomożemy w doborze urządzenia. Zapraszamy!