A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Ząbki

2018/02/01 17:58

Kto może podjąć decyzję o instalacji pompy ciepła w swoim domu? Każdy, kto jest właścicielem budynku i planuje jego termomodernizację, a także wszyscy ci, którzy budują właśnie nowy dom. Do głównych powodów, dla których ludzie decydują się na taką inwestycję, należą dwie następujące kwestie:

  • chęć oszczędności – korzystanie z pompy ciepła to jeden z najtańszych sposobów na ogrzanie budynku oraz ciepłej wody użytkowej; nie trzeba w tym celu inwestować w żadne materiały opałowe, a energia czerpana jest (w zależności od rodzaju pompy) z gruntu, wód gruntowych lub powietrza - a zatem nie trzeba za nią płacić;

  • chęć dbania o dobry stan środowiska – instalacja pompy ciepła to krok proekologiczny; urządzenie to nie emituje do środowiska żadnych szkodliwych substancji - wykorzystuje odnawialne źródła energii, robiąc z nich najlepszy możliwy użytek.


Montaż pompy ciepła przynosi zatem dwie główne korzyści: ekonomiczną i ekologiczną. Inwestycja ta wiąże się oczywiście z dużymi kosztami, jednak biorąc pod uwagę powyższe argumenty łatwo zauważyć, że wydatek z czasem się zwróci. Poza tym warto pamiętać o dotacjach, które można uzyskać na zakup i zainstalowanie tego urządzenia. Dofinansowania zmniejszają kwotę, którą trzeba wyłożyć z własnej kieszeni, dzięki czemu rozwiązanie to staje się zupełnie realne dla coraz większej grupy inwestorów.


Instalacja pompy ciepła w Ząbkach


Gdy już zdecydujesz się na realizację tej inwestycji, dwie podstawowe informacje, które będziesz musiał zdobyć, to: jaki model pompy ciepła wybrać oraz w jaki sposób zainstalować urządzenie w budynku. Zarówno w tej pierwszej, jak i w tej drugiej kwestii niezastąpiona może się okazać nasza pomoc.


Jako producent pomp ciepła służymy pomocą w doborze typu oraz konkretnego modelu urządzenia. Posiadamy w asortymencie powietrzne, wodne i gruntowe pompy ciepła. Rodzaj i moc pompy należy dobrać indywidualnie do zapotrzebowania budynku oraz potrzeb jego mieszkańców. Jeśli zaś chodzi o instalację pomp ciepła, zajmują się tym współpracujący z naszą firmą instalatorzy. Dzięki ich fachowej wiedzy, znajomości naszych urządzeń oraz wieloletniemu doświadczeniu możliwy jest bezbłędny, profesjonalny montaż każdego z naszych akcesoriów.


Chcesz zainstalować jedną z naszych pomp w swoim domu? Zadzwoń lub napisz do nas już teraz. Zapraszamy do współpracy mieszkańców Ząbek i okolic – czekamy na kontakt!