A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompa ciepła - gdzie kupić? Rawa Mazowiecka

2017/07/12 15:06

Wybór pompy ciepła to decyzja, która wymaga dokładnej analizy takich czynników jak:

  • możliwości finansowe inwestora,

  • zapotrzebowanie energetyczne budynku,

  • warunki gruntowe na działce (wpływające na wybór dolnego źródła),

  • dostępność produktów w danej okolicy (ważna jest wiedza o tym, gdzie kupić można takie urządzenia w najbliższym otoczeniu).


Koszty zakupu i instalacji pompy ciepła są zróżnicowane w zależności od wybranego rodzaju urządzenia oraz jego mocy. Najtańszym rozwiązaniem jest zastosowanie powietrznej pompy ciepła, ponieważ w jej przypadku nie jest konieczne wykonywanie odwiertów. Jeśli zaś chodzi o gruntowe i wodne pompy ciepła, odwierty są niezbędne, aby instalacja mogła pobierać ciepło z wybranego dolnego źródła – a zatem z wód gruntowych i powierzchniowych lub z ziemi.


Dobór dolnego źródła warunkowany jest wieloma czynnikami. Warunki, jakie panują na działce (w tym także jej rozmiar i sposób zagospodarowania) mogą niekiedy wykluczyć zastosowanie innej niż powietrzna pompy ciepła. Jeśli jednak jest to możliwe, konieczne jest określenie, który rodzaj pompy będzie działał najbardziej wydajnie, a zatem zbadanie poziomu wód gruntowych, ich temperatury itd.


Rawa Mazowiecka – gdzie kupić pompę ciepła?


Gdzie kupić pompę ciepła w okolicach Rawy Mazowieckiej? Swoje produkty w tych okolicach oferuje apic – producent, który ma w swojej ofercie zarówno powietrzne, jak i gruntowe oraz wodne pompy ciepła. Poza możliwością zakupu nowoczesnych, wydajnych i sprawnie działających urządzeń, można też skorzystać z fachowego doradztwa w zakresie wyboru konkretnego urządzenia, a także z usług projektowych i instalacyjnych.


Pompa ciepła – rozwiązanie ekologiczne i oszczędne


Instalacja pompy ciepła w domu pozwala na znaczne obniżenie kosztów jego ogrzewania, zwłaszcza względem systemów grzewczych wykorzystujących prąd elektryczny, gaz płynny lub olej opałowy, ale także w porównaniu do kotłów opalanych węglem, gazem ziemnym lub drewnem. Przy tym są to urządzenia ekologiczne, gdyż pobierają energię z odnawialnych źródeł. Na ich instalację można uzyskać dotację. Gdzie kupić pompę ciepła i gdzie uzyskać wszystkie informacje na temat jej działania i instalacji? Odpowiedzią jest apic. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby z Rawy Mazowieckiej zainteresowane tymi nowoczesnymi urządzeniami.