A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompa ciepła – gdzie kupić? Wołomin

2017/12/12 18:25

Osoba, która chce zdecydować się na pompę ciepła w swoim domu, staje przed kilkoma ważnymi pytaniami:

  • Jaki model/moc pompy ciepła kupić?

  • Jak wybrać dolne źródło?

  • Gdzie kupić pompę ciepła?

  • Na czym polega instalacja i kto może się nią zająć?

  • Ile będzie kosztowała cała inwestycja?


Odpowiedzi na wszystkie te pytania w bardzo dużej mierze zależą od budynku, dla którego wybierany jest sprzęt, a także od zapotrzebowania jego mieszkańców (wielkości rodziny, ilości zużywanej wody, potrzeb i przyzwyczajeń dotyczących temperatur w domu itd.).


Pompa ciepła – jaka moc, gdzie kupić i ile to kosztuje


Jeśli chodzi o moc pompy ciepła, to zależna ona będzie w głównej mierze od wielkości budynku. Np. model apic 08 CGW może ogrzać dom o powierzchni do 130 m2 oraz zapewnić ciepłą wodę użytkową 4-osobowej rodzinie, podczas gdy model apic 18 CGW skutecznie ogrzeje dom o powierzchni do 365 m2, a także ciepłą wodę użytkową dla 4-osobowej rodziny.


Dolne źródło zależne będzie natomiast od warunków panujących wokół budynku. Wyżej wymienione modele to gruntowe pompy ciepła, jednak w naszej ofercie znajdują się także pompy wodne oraz powietrzne. Wybór źródła, z którego będzie czerpana energia, należy powierzyć fachowcom, którzy ocenią warunki terenu (np. wysokość wód gruntowych) oraz możliwości instalacji poszczególnych urządzeń.


Gdzie kupić pompę ciepła? W Wołominie można to zrobić przez internet, podobnie jak i w pozostałych miejscach w Polsce. Wystarczy skorzystać z oferty naszego e-sklepu!


Montażem pompy ciepła zajmują się instalatorzy, których zadaniem jest wykonanie odwiertów, położenie ogrzewania podłogowego oraz zainstalowanie samego urządzenia w wydzielonym w budynku miejscu. Instalatorzy współpracujący z naszą firmą działają w wielu rejonach Polski – chętnie polecimy ich usługi przy okazji zakupów.


Ile będzie kosztowała inwestycja? To w największym stopniu zależy od ceny samego urządzenia. Pompę ciepła można kupić za 13, 15 czy 18 tysięcy zł – zależnie od modelu. Same prace instalacyjne to mniejszy wydatek, jednak trzeba wziąć pod uwagę konieczność wykonania prac remontowych (np. instalacji ogrzewania podłogowego) w starszych budynkach bądź inne prace termomodernizacyjne. Całość inwestycji można oszacować dzięki obliczeniom wykonanym przy pomocy naszego kalkulatora.


Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami, a chętnie udzielimy Ci informacji na temat naszych sprzętów oraz procesu ich instalacji oraz przedstawimy wszystkie kroki związane z tą inwestycją. Zapraszamy!