A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Aleksandrów Łódzki

2017/06/21 11:44

Jeśli chcesz dokonać termomodernizacji budynku jak najtaniej, jest na to sposób. Nie oszczędzaj na jakości urządzeń grzewczych ani robocizny, ponieważ to jakość powinna być podstawową wartością każdej tego typu inwestycji. Możesz jednak oszczędzić w inny sposób – uzyskując dofinansowanie na ten cel. Dzięki temu za pompy ciepła zapłacisz mniej, ponieważ część kosztów pokryje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Dofinansowanie krok po kroku – czyli jak kupić pompę ciepła taniej


Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które znajdują się na liście kosztów kwalifikowanych inwestycji termomodernizacyjnych w budynkach. Ich zakup może więc zostać objęty dofinansowaniem, pod warunkiem, że dokona się wszelkich formalności i podejmie się współpracę z odpowiednim bakiem w Aleksandrowie Łódzkim. Jak dokładnie wygląda procedura przyznawania dofinansowania na ten cel?


W pierwszej kolejności potrzebne jest uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej od banku współpracującego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To za pośrednictwem banku wniosek trafia do Funduszu, jeśli kredyt zostanie przyznany. Następnie podpisywana jest z bankiem umowa kredytowa.


Po dokonaniu wszystkich wydatków związanych z inwestycją, beneficjent musi przedstawić bankowi rachunki i faktury. Na ich podstawie wyliczana jest wysokość kosztów kwalifikowanych, a co za tym idzie – wysokość dofinansowania. Warto wiedzieć, że przyznana kwota nie trafia bezpośrednio do beneficjenta. Dofinansowanie jest udzielone w ramach częściowej spłaty kapitału, a oznacza to, że Fundusz spłaca część kredytu bankowego w imieniu beneficjenta. Dlatego tak ważna jest pełna współpraca z bankiem kredytującym oraz pilnowanie wszystkich pojawiających się po drodze formalności.


Aleksandrów Łódzki – uzyskaj dofinansowanie na pompy ciepła z naszą pomocą


Cały ten proces jest jednak znacznie mniej skomplikowany, niż się w pierwszym momencie wydaje. Tak naprawdę duża część kwestii formalnych załatwiana jest pomiędzy bankiem a Funduszem, bez bezpośredniego udziału beneficjenta. Ponadto pomoc i doradztwo, które można uzyskać podczas starania się o dofinansowanie, także mogą się okazać bardzo cenne. A taką pomoc i takie doradztwo oferuje nasza firma – producent pomp ciepła apic. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o tym, jakie masz możliwości w Aleksandrowie Łódzkim. Zapraszamy!