A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Bełchatów

2017/04/26 08:07

Różne przedsięwzięcia mające na celu polepszenie stanu środowiska są wspierane za pomocą dotacji i dofinansowań. Dotyczy to nie tylko inwestycji realizowanych przez duże podmioty, takie jak przedsiębiorstwa produkcyjne czy fabryki. Ze wsparcia finansowego może tak naprawdę skorzystać każdy z nas. Jedną ze wspieranych inicjatyw jest instalacja pompy ciepła. Dofinansowanie na ten cel należy się każdemu właścicielowi budynku mieszkalnego. Bełchatów to miasto, w którym podobne inwestycje dokonywane są coraz częściej. Warto więc zainteresować się tematem i skorzystać z tej cennej możliwości.


Pompy ciepła Bełchatów – jak starać się o dofinansowanie?


Aby móc starać się o dofinansowanie do pompy ciepła, trzeba przede wszystkim być właścicielem budynku, w którym urządzenie to ma być zainstalowane. Trzeba też wiedzieć dokładnie, jakie w nim istnieje zapotrzebowanie na energię wykorzystywaną do ogrzewania samego budynku, jak i ciepłej wody użytkowej. Na tej podstawie można ocenić, jaki rodzaj urządzenia grzewczego najlepiej się sprawdzi, a co za tym idzie – oszacować koszty inwestycji. Kolejnym krokiem jest przygotowanie dokumentacji, która zostanie złożona do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Bełchatów, należący do województwa łódzkiego, podlega funduszowi w Łodzi. Aby uzyskać dofinansowanie, niezbędna jest pozytywna decyzja kredytowa z banku. Na jej podstawie wydawana jest decyzja o przyznaniu dotacji, po czym można podpisać umowę kredytową i przystąpić do realizacji inwestycji.


Dofinansowanie i wybór pompy ciepła – skorzystaj z naszej pomocy


Formalności mogą się wydawać nieco skomplikowane, dlatego warto pytać i prosić o pomoc. Doradztwo w tej sprawie oferuje nasza firma. Jako producent pomp ciepła, jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi regulacjami prawnymi dotyczącymi warunków ich instalacji, w tym także możliwości otrzymania wsparcia ze środków publicznych. Oferujemy pomoc w całym procesie starania się o dofinansowanie, a także w doborze pompy ciepła. Nasze działania obejmują także usługi instalacji urządzenia oraz serwis poinstalacyjny. Umożliwia to współpraca z licznymi partnerami na terenie kraju – również w Bełchatowie. Więcej szczegółów przedstawimy podczas osobistego kontaktu. Z naszą pomocą inwestycja ta będzie znacznie prostsza, a dzięki otrzymanemu dofinansowaniu – dużo bardziej korzystna pod względem finansowym. Zapraszamy do kontaktu.