A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Ciechanów

2017/10/16 15:17

Wiele budynków wymaga termomodernizacji. Potrzeba ta wynika nie tylko z kwestii ekonomicznych, ale także ekologicznych, a przede wszystkim – z dbałości o komfort mieszkańców. Prace termomodernizacyjne mogą obejmować docieplenie elewacji i dachu, wymianę okien i drzwi na nowe oraz instalację nowego systemu grzewczego, który będzie działał wydajniej i ekologiczniej. Prace te oczywiście są bardzo drogie, ale istnieją instytucje, do których można zwrócić się o dofinansowanie na ten cel. Dzięki temu koszty inwestycji mogą być nawet o kilkadziesiąt procent niższe.


Dofinansowanie do pomp ciepła – sprawdź opcje dostępne w Ciechanowie


Wszyscy mieszkańcy Ciechanowa mogą ubiegać się o dofinansowanie z dwóch źródeł: z Funduszu Termomodernizacji i Remontów oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oba te źródła finansowania mogą się okazać dużą ulgą finansową dla osób, które chcą przeprowadzić termomodernizację budynku. Różnią się od siebie zarówno kwotami, które można uzyskać, jak i sposobem ubiegania się o dotację. Warto jednak wykorzystać jeden z tych sposobów, aby zmniejszyć koszty inwestycji.


Jakie korzyści płyną z zainstalowania nowoczesnego systemu grzewczego w domu? Przede wszystkim są to:

  • obniżone koszty ogrzewania budynku przez cały okres grzewczy,

  • korzystanie z odnawialnych źródeł energii – używanie systemu nieszkodliwego dla środowiska (brak spalania, odpadów, emisji szkodliwych substancji),

  • wydajne ogrzewanie budynku (warunkiem jest właściwe dobranie pompy ciepła do zapotrzebowania energetycznego budynku),

  • gwarancja producenta (w przypadku produktów firmy apic serwis w ramach gwarancji oferowany jest na terenie całej Polski),

  • bezproblemowa obsługa urządzenia, wiele przydatnych funkcji (np. możliwość automatycznego włączania i wyłączania ogrzewania lub zmiany temperatury o określonych godzinach).

Wszystko to w połączeniu z możliwością uzyskania dotacji sprawia, że instalacja systemu grzewczego opartego na pompie ciepła jest opcją wyjątkowo atrakcyjną. Z każdym rokiem coraz więcej osób zauważa korzyści, jakie z tego płyną, dlatego też zainteresowanie tymi urządzeniami w Polsce bardzo szybko rośnie. Jeśli chcesz w swoim domu w Ciechanowie zainstalować właśnie takie urządzenie grzewcze, skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci naszą ofertę i udzielimy wszystkich informacji, które będą Ci potrzebne do tego przedsięwzięcia. Zapraszamy!